Jeden z głośników od wieży nie działa


(Grethort) #1

Do rzeczy - ostatnio musiałem czyścić kurz pomiędzy segmentami wieży(Kenwood A-H5 jakby ktoś pytał :slight_smile: ) i wtedy coś rypło..

Obecnie wieże mam podłączoną z kompem poprzez kabelek AUX. I tutaj pojawia się problem - kiedy wieża ma ustawiony tryb AUX to jeden głośnik nie działa(brak jakiegokolwiek dźwięku) - a drugi działa...

Problem jest o tyle dziwny(a może nie?), że kiedy słucham muzyki z CD lub radia to dźwięk mam z obu głośników. Tylko te nieszczęsne AUX...

Próbowałem już gmerać kabelkami ale sytuacja się nie zmieniła.

Z góry dzięki za pomoc i informacje :slight_smile:


(JNJN) #2

Kabel łączący kompa z wieżą - sprawdź.


(Grethort) #3

Nic się nie zmieniło.

Wydaje mi się, że jeden styk kabelka jest zepsuty(może mi się wydaje). Jeden jest czerwony, drugi czarny - czarny przełożony do drugiej "dziurki" daje dźwięk z drugiego głośnika. A czerwony kiedy przekładam do obydwu w ogóle nie daje dźwięku.

Wychodzi na to, że muszę kupić nowy styk. :frowning:


(Technik Elektro) #4

to może też być wina wejścia w karcie dźwiękowej...


(Hguderian) #5

jak to sprawdzić??

mam podobny problem.. po włączeniu słuchawek zamiast głośnika dalej to samo.... brak dźwięku w lewej słuchawce.... wymieniłem kartę (wcześniej zintegrowana była ) i nic :?


(Kpc21) #6

Wina kabla. Nie działa jedna linia.


((((Hubert)))) #7

mam problem z wieżą Kenwood XD-351 po włączeniu muzyki nie gra głóśniki są dobre bo sprawdziłem jaka moze być przyczyna?

prosze o pomoc wszystkich i z góry dzieki.