Jeden z laptopów nie łączy się z routerem

Witam,

 

podłączyli mi do mieszkania internet, dałem swój router TP-LINK TL-WR741ND, telefony i mój laptop łączą się bez problemowo ale acer aspire V3-371-31PK ma z nim problem… Na wi-fi jak się już połączy to ciągle wisi wykrzyknik, że nie może połączyć się z siecią,  przy podłączeniu zasilania wg nie potrafi się połączyć z siecią, jedynie na kablu. Windows 8.1, później Windows 10 i ta sama sytuacja, komputer nowy, Avast Internet Security od początku. Dodam, że z innymi sieciami np w domu lub pracy łączy się bezproblemowo. Router resetowany, sieć tworzona na nowo pod inną nazwą i hasłami i nic, dalej to samo… Ma ktoś jakiś pomysł? W ustawieniach ustawione na dynamiczne IP.

spróbuj kanał wifi ustawić na środek zakresu

Nic to nie dało, ale teraz jest tak, że łączy się z siecią, ale na zasilaniu wisi wykrzyknik i brak dostępu do internetu a jak odłączę go od zasilania to działa poprawnie, o co w tym wszystkim chodzi? Co ma do rzeczy zasilanie na łączenie z siecią?

Panel sterowania -> Opcje zasilania -> Zmień ustawienia planu (przy obecnie zaznaczonym) -> Zmień zaawansowane ustawienia zasilania -> Ustawienia karty sieci bezprzewodowej -> Moduł oszczędzania energii -> na obu wybierz Maksymalna wydajność. 

Jeżeli nie pomoże to zaktualizuj sterowniki od Wi-Fi ze strony producenta. 

Zmiana modułu nic nie dała, sterowniki zaktualizowane i nic, normalnie jest internet, podłączam zasilacz i nie ma internetu… W teście ping brama domyślna na baterii wszystko wychodzi ok ale na zasilaniu wyskakuje “Reguest timed out” oraz wysłane 4, utracone raz 3 a raz 4… 

 

Strasznie dziwne i nie wiem co z tym dalej robić…

Podłączone/odłączone zasilanie nie ma wpływu na internet po kablu?

Tak i działał. Na tym routerze działa też lenovo z podpisu i nic się nie dzieje, tak samo telefony… Router stary ale nie wiem czy ma to coś do rzeczy.

Podobny problem: http://www.forumpc.pl/topic/358497-problem-z-siecią-wifi-w-nowym-notebooku/

 

Niestety jest trochę inny problem i rozwiązanie nie pomaga. Ja mam internet gdy laptop nie jest podłączony do prądu, problem pojawia się gdy laptop się ładuje, wtedy internetu nie ma i co dziwne nawet chrome się nie chce otworzyć…

 

Ma ktoś jakiś pomysł na coś takiego?

Sterowniki do karty wifi pobierałes ze strony producenta laptopa czy ze strony producenta karty Wi-Fi?? Napisz odczytując z menadżera urządzen nazwę tej akrty WiFi? W routerze firmware od TP-Linka zaktualizowany do twojej wersji sprzetowej??