JEditorPane nie wyświetla html bądź wyświetla źle(JAVA)

Witam ponownie,

Mam problem z JEditorPane. Nie wyświetla dobrze każdego kodu html zazwyczaj tam gdzie jest CSS (korzystam z HTMLEditorKit - może jest coślepszego). Zna może ktoś darmowy komponent do Javy czy coś takiego co by sobie dobrze radziło z każdym html’em ??

Pozdrawiam.

JEditorPane jest dla starej wersji HTML-a (3.x). Nie wyświetla on dobrze nowszych dokumentów, ponieważ języki opisu stron ewoluowały na tyle, że nie warto pisać tak dobrego komponentu, gdyż w praktyce trzeba by napisać nową przeglądarkę.

Jednak w internecie znaleźć możesz taką bibilotekę SwingX. Są w niej bardzo ciekawe komponenty, a wśród nich jest też taki, który wyświetla strony internetowe używając do tego IE lub Firefoxa.

Pewnie masz rację, JEditorPane jest dla starych wersji Html’a, ale JXEditorPane ze SwingX chyba nic nowego nie wnosi. Jako że każdy element co renderuje html w Javie korzysta z jakiegoś tam HTMLEditorKit bądź jakiejś innej implementacji tej klasy, to skoro JXEditorPane wyświetla tak samo jak EditorPane, znaczy, że klasa SwingX’a wydziedziczona po HTMLEditorKit albo po EditorKit (nie znam szczegółów ) niewiele wnosi nowego w tej kwestii, a prawdopodobnie inne Komponenty tego SwingX’a też korzystają z tego samego renderera. Nie wiem może jakoś źle do tego podchodzę, ale myślę że SwingX tu nie rozwiąże mi problemu. A poza tym jak ciężko jest dostać tego swingX’a (całą noc szukałem). Muszę się chyba bardziej przyjrzeć LoboBrowser.

Jestem prawie pewnien, że ta kontrolka ze SwingX korzystała z IE lub Firefoxa, więc musi dobrze wyświetlać strony. A pobrać SwingX-a jest bardzo łatwo, bo pobierałem go kilka miesięcy temu.