JEditorPane nie wyświetla html bądź wyświetla źle(JAVA)

(Wojmak) #1

Witam ponownie,

Mam problem z JEditorPane. Nie wyświetla dobrze każdego kodu html zazwyczaj tam gdzie jest CSS (korzystam z HTMLEditorKit - może jest coślepszego). Zna może ktoś darmowy komponent do Javy czy coś takiego co by sobie dobrze radziło z każdym html'em ??

Pozdrawiam.

(Cranegger) #2

JEditorPane jest dla starej wersji HTML-a (3.x). Nie wyświetla on dobrze nowszych dokumentów, ponieważ języki opisu stron ewoluowały na tyle, że nie warto pisać tak dobrego komponentu, gdyż w praktyce trzeba by napisać nową przeglądarkę.

Jednak w internecie znaleźć możesz taką bibilotekę SwingX. Są w niej bardzo ciekawe komponenty, a wśród nich jest też taki, który wyświetla strony internetowe używając do tego IE lub Firefoxa.

(Wojmak) #3

Pewnie masz rację, JEditorPane jest dla starych wersji Html’a, ale JXEditorPane ze SwingX chyba nic nowego nie wnosi. Jako że każdy element co renderuje html w Javie korzysta z jakiegoś tam HTMLEditorKit bądź jakiejś innej implementacji tej klasy, to skoro JXEditorPane wyświetla tak samo jak EditorPane, znaczy, że klasa SwingX’a wydziedziczona po HTMLEditorKit albo po EditorKit (nie znam szczegółów ) niewiele wnosi nowego w tej kwestii, a prawdopodobnie inne Komponenty tego SwingX’a też korzystają z tego samego renderera. Nie wiem może jakoś źle do tego podchodzę, ale myślę że SwingX tu nie rozwiąże mi problemu. A poza tym jak ciężko jest dostać tego swingX’a (całą noc szukałem). Muszę się chyba bardziej przyjrzeć LoboBrowser.

(Cranegger) #4

Jestem prawie pewnien, że ta kontrolka ze SwingX korzystała z IE lub Firefoxa, więc musi dobrze wyświetlać strony. A pobrać SwingX-a jest bardzo łatwo, bo pobierałem go kilka miesięcy temu.