Jedna domena dwie podsieci

Witam, mam następujący problem i nie widzę podobnego przypadku. Mam serwer AD i DNS w sieci „A”. Gdy komputer który chce przyłączyć do domeny jest w sieci „A” wszystko działa poprawnie. Mam drugą sieć „B” i tu pojawia się problem z dołączeniem komputera do serwera AD i DNS w sieci „A”.

W ustawieniach sieciowych mam ręcznie przypisane adresy IP i DNS z wskazaniem na serwer AD i DNS w sieci „A”. Sprawdziłem czy na moim stormshield nic nie jest blokowanie i tu wszystko wydaje się być ok.

Serwer AD i DNS pinguje komputer z sieci „B” i odwrotnie. Sprawdziłem też czy otwarte są potrzebne porty - jest ok.

Gdy komputer przepnę do sieci „A” przyłączę go do domeny i z powrotem zmienię ustawienia sieci na sieć „B” (DNS cały czas wskazuje na serwer AD i DNS w sieci „A”) wszystko działa poprawnie, synchronizacja, net…itd.

Wnioskuję że problem leży w DNS przy próbie dołączenia do domeny, ale już kończą mi się pomysły, będę wdzięczy za pomoc.

taki mam błąd:

Wystąpił błąd: „Nazwa DNS nie istnieje.”
(kod błędu 0x0000232B RCODE_NAME_ERROR)

Zapytanie dotyczyło rekordu SRV dla _ldap._tcp.dc._msdcs.szpitalsswch.local

Najczęstsze przyczyny tego błędu są następujące:

  • Rekordy SRV DNS wymagane do zlokalizowania kontrolera domeny usługi AD dla domeny nie są zarejestrowane w usłudze DNS. Te rekordy są automatycznie rejestrowane na serwerze DNS podczas dodawania kontrolera domeny usługi AD do domeny. Są one aktualizowane przez kontrolera domeny usługi AD w ustalonych odstępach czasu. Ten komputer jest skonfigurowany do używania serwerów DNS z następującymi adresami IP:

XXX (ip serwera AD i DNS)

  • Jedna lub więcej stref nie zawiera delegowania do strefy podrzędnej:

XXXX (nazwa domeny)
local
. (strefa główna)