Jedna gra w dwóch lokalizacjach na dysku (podwójnie zajmuje miejsce na dysku)

Witam

Ostatnio w amazon prime gaming był do odebrania fallout 76. Otóż odebrałem go wpisując klucz w ms store. Niedawno zauważyłem, że mam tą grę pobraną, a nie pobierałem jej. Dziwne, bo net słaby to te 80 GB musiałoby się z 12h pobierać i w dodatku włączam kompa na max 4h, więc nie wiem jakim sposobem to się pobrało. To jeszcze przełknę, ale …

Zauważyłem, że coś mi zżera miejsce na dysku. W ustawieniach → pamięć → aplikacje i funkcje - widnieje fallout 76 (80GB) oraz w inne - widnieje także fallout 76 (80GB). Czy to normalne?

W dodatku sprawdziłem, że w folderze xbox games jest fallout 76 (80GB) oraz w ukrytym folderze windowsapps też jest fallout 76 (80GB) z ikoną folderu ze strzałką, czyli chyba to skrót, ale nie pisze we właściwościach folderu.

Akurat po obliczeniu pamięci aplikacji, itp. gdzieś mi brakuje te ok 80GB. Czy to normalne, że gra jest w dwóch miejscach na dysku (zajmuje 160 gb zamiast 80)? Czy da się odzyskać tą pamięć bez odinstalowania gry? Co mam robić?

Proszę o pomoc, to moja pierwsza gra z xboxa na pc.

Być może to nie są dwie osobne instalacje gry ale drugi folder został podlinkowany i w rzeczywistości to jest to samo. Do sprawdzania zajmowanego miejsca przez programy używam: WinDirStat 1.1.2.80 - dobreprogramy Program stary ale jary.

Ok, dzięki. Zainstaluję program, zobaczę co i jak.

Pobrałem program, chyba wszystko jasne. Wiem co i ile mi pobiera GB. Fallout 76 widnieje tylko w jednym miejscu, także raczej wszystko ok. Dzięki za pomoc.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.