Jedna karta graficzna czy dwie starsze na sli bridge

Hej,
w związku z niebotycznymi kosztami karty graficznej zastanawiam się co bardziej mi się opłaca. Budżet ok 700-800zł pozwoli mi na zakup gtx 1050 Ti 4gb, znalazłem u siebie mostek Sli Bridge 2S więc może zamiast jednej karty, kupiłbym np. 2x gtx 660. Nie wiem jak porównac moc tak połączonych kart i co będzie dla mnie bardziej korzystne?

pozdrawiam

Te karty to dwie różne generacje kostek, także nawet sli nie da wiele. Lepiej odczekać, ceny spadną.

Jedna.

@MartinaNeumayer też tak myślę, sęk w tym że od czerwca czekam aż spadną. Liczyłem że w nowym roku zmienią algorytmy i karty graficzne zostaną uwolnione, ale nic z tego. Jeszcze zwiększają się ceny od początku stycznia zamiat spadać.
@nietopyrz z ciekawości, możesz rzucić z 2 zdania, dlaczego jedna? Czy jeśli kupiłbym nowszej generacji karty to dwie nie będą miały większej mocy niż jedna? Pytam z ciekawości, nie wiem za bardzo jak to liczyć :slight_smile:
dzięki za odpowiedzi

Z uwagi na kłopoty. Nie będziesz miał dwa razy więcej klatek. Z profilami różnie bywa, gry różnie chodzą. Więcej papu potrzeba. Przeczekaj albo poszukaj odpowiednio wydajnej karty używanej.

Obecnie SLI jest co raz gorzej wspierane i dotyczy to nawet najmocniejszych kart. Odpuść temat.

Poluj na okazje używanych GTX 970 albo weź tego 1050 Ti.

Jeśli czekasz od czerwca na spadek, to ewidentnie przespałeś. We wrześniu kupiłem GTX 1080 w cenie obecnych 1070 :wink:

Ceny są napompowane, bo gnoje powykupywały z zasobów magazynowych i nie ma nic. A teraz sprzedają po różnych aledrogo i innych ebajach za zawyżone ceny.
Już nawet sami producenci zauważyli problem i apelują do tych większych “firm aukcyjnych”, by zaczęli coś z tym tematem robić.

Poczytaj w necie o GTX 1050 TI OC 4GB :wink: