Jedna karta sieciowa Wi-Fi i różne ustawienia


(WODZU) #1

Cześć,

mam takie oto zagadnienie: Jest sobie laptop z systemem Windows 7 Home Premium x64, który w biurze łączy się przez Wi-Fi z siecią, która nie wykorzystuje DHCP i wszystko ma ustawiona na sztywno. Czasem jednak w terenie trzeba podpiąć go przez Wi-Fi do punktu dostępowego w postaci smartfona z Androidem 5.1.1, który udostępnia sieć tylko z użyciem DHCP. Pytanie polega na tym czy da się jakoś ustawić kartę sieciową Wi-Fi (działającą na standardowych sterownikach Windows) aby jednocześnie potrafiła wpinać się do sieci z wymuszonymi ustawieniami jak i tej z DHCP bez potrzeby ręcznego wyłączania lub włączania stałego IP w ustawieniach karty sieciowej?


(ttomas) #2

Coś w tym stylu?

http://www.netsetman.com/en/freeware


(Longhorn2009) #3

Ustaw konfigurację alternatywną jeśli jest możliwość w ustawieniach karty lub wykorzystaj funkcję profili.


(WODZU) #4

Miałem nadzieję, że obejdzie się bez dodatkowego oprogramowania ale dziękuję za wszystkie sugestie, przetestuję je :slight_smile:

Jeśli chodzi o alternatywne ustawienia karty, to system pozwala na nie, ale tylko w postaci kolejnych na sztywno przypisanych wartości.


(ttomas) #5

możesz jeszcze użyć skryptów bat, jedno kliknięcie i zmieniasz na co chesz. przykłady: http://networking.ringofsaturn.com/PC/netsh.php


(WODZU) #6

Ciekawe rozwiązanie, dziękuję :slight_smile: