Jedna para słuchawek podłączona do dwóch komputerów?

Cześć,
Czy ktoś kiedyś się spotkał z takim tematem, żeby można było podłączyć jedne słuchawki z mikrofonem do dwóch komputerów na raz, tak żeby słyszeć dźwięki z obu na raz? Przy czym, żeby to działało nadal jak jeden z komputerów jest wyłączony.

Wydawało mi się, że to coś tak oczywistego, że na pewno jest rozgałęziacz minijack z dwoma męskimi dzynglami, ale okazuje się, że to nie istnieje :smiley:

Widziałem rady, żeby sobie to zlutować, ale nie będę się w to bawił… Inna opcja to chyba jakiś mini mixer audio, ale nie za bardzo się na tym znam.

Macie jakieś pomysły?

Chyba pójdę w coś takiego… Bo na serio przełączanie codziennie słuchawek pomiędzy PC, a laptopem, to jest po kilku latach dramat.

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Skoro to zwykłe jacki stereo, to po prostu kupujesz rozdzielacz, plus kabel 2x jack.


Wpinasz koniec rozdzielacza do stacjonarnego, w wolne gniazdo przewód jack i do laptopa, a drugie wolne do słuchawek.

Można też po prostu zrobić sobie z przełącznikami, albo odseparować filtrami z kondensatorów, ale to tylko wtedy gdyby były jakieś interferencje na dwóch włączonych urządzeniach.
Koszt tej pierwszej opcji to razem może z 15zł plus wysyłka.

To nie są zwykłe minijacki stereo, bo mają jeszcze pasmo z nagrywanym dźwiękiem, więc w Twojej konfiguracji za 15zł, mikrofon w słuchawkach przestałby działać na obu urządzeniach.
No i w twojej konfiguracji jak sygnał miałby iść z laptopa do słuchawek? Szedłby z laptopa do PC.
Jeszcze bym sobie coś uszkodził jakbym tej rady posłuchał…

No to sobie kup wersję z 4 a nie 3 pinami. A do komputera rozgałęziacz z Jacka 4 pin na dwa kable mikro + słuchawki, bez problemu za kilka złociszy dostępne. Zresztą całość do pokutowania w 20 minut z przełącznikami itp.