Jedna z dwóch partycji się zacina po upadku laptopa

Spadł mi laptop i jedna z dwóch partycji mi się zacina. Gdy coś z niej kopiuje to raz skopiuje a raz muszę operacje powtórzyć. O wycinaniu z partycji pliku nie ma mowy. Dysk to hitachi 80, podzielony na 20 i 50, ten mniejszy się zacina. Może w instalatorze windows skasować partycje i sformatować dysk, czy lepiej już tego dysku nie ruszać?

Cześć,

we want screen - pokaż zakładkę Health i Error Scan (z odznaczonym Quick Scan) z HD Tune.

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Hej,

Wrzuć też screeny z programu CrystalDisk. Aczkolwiek na 99,9% uszkodzony dysk.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie laptopa.

Proszę:

elme.th.png irho.th.png pvta.th.png

Foto z CristalDisk

pmjj.th.png

Dysk jest w bardzo złym stanie.

Niezwłocznie zgraj ważne pliki i niestety musisz myśleć o nowy dysku.

Czyli nie bawić się w scalanie partycji i ponowne dzielenie, bo już lepiej nie będzie dysk chodził a mogę tym tylko pogorszyć stan tak?

Dysk do wyrzucenia.

Hej,

Nie, nie bawić się. Mocne obciążenie dysku o takiej kondycji może spowodować, że padnie całkowicie i z odzyskaniem danych może być spory problem. Back-up danych i wymiana na nowy!

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję za rady, już dysk jest oczyszczony z ważnych plików. Orientowałem się też w dyskach i 80GB można kupić za 100zł a 40GB za ok. 50zł

Możesz spróbować wyzerować całą powierzchnię i zrepartycjonować, ale prawdopodobnie szkoda Twojego czasu.

W ramach doświadczenia mógłbym to zrobić tylko jak? usunąć partycje i potem utworzyć jedną?

Na przykład za pomocą SeaTools DOS (pobierz, nagraj na płytę i uruchom z niej laptopa).

Zaakceptuj licencję (I Accept), wybierz Advanced Features i uruchom Full Erase. Instrukcja.

Pokaż nowy SMART.