Jedna z gier w Microsoft Store nie chce się pobrać

Witam.
Ogólnie nie jestem laikiem w temacie PC, ale niestety z jednym błędem nie potrafię dać sobie rady. Chodzi o to, że syn kolegi kupił grę Forza Horizon 4 poprzez Microsoft Store i tylko ta jedna gra nie chce się pobrać. Za każdym razem scenariusz jest ten sam. Pobieranie rozpoczyna się, transfer bardzo skacze, pasek postępu jest pusty i po chwili pobieranie zostaje anulowane z błędem 0x80073CFB. Inne gry w wersji demo pobierają się bez żadnego problemu. Ta sama gra w wersji demo też się pobierała. Po kupieniu jej w pełnej wersji powstał problem.
System Win10x64 z najnowszymi aktualizacjami, miejsca na dysku pod dostatkiem - dysk systemowy nieduży, bo na SSD, ale na początku pobierania można wybrać drugi dysk. Wyczyściłem dane sklepu poleceniem z konsoli - też nic to nie dało. Komputer podpinany pod zupełnie dwa inne źródła netu. Brakuje mi już pomysłów…

miałem tak samo z Gears of War, wybór lokalizacji to tylko miejsce gdzie ma się gra zainstalować ale sam plik instalacyjny prawdopodobnie nadal zapisuje się na dysku C na którym jest za mało miejsca. wejdź w start>ustawienia>system>pamięć i na dole ‘Zmień lokalizacje zapisywania nowej zawartości’, tam zmień ‘Nowe aplikacje będą zapisywane w…’ i na czas instalacji zmień na inny dysk gdzie jest więcej miejsca i wtedy sprawdź czy ściągnie. mi to rozwiązało problem, po instalacji możesz zmienić z powrotem jak było.

Jeśli to windows 10, to zaktualizuj go do najnowszej wersji, następnie pobierz ze sklepu Microsoftu aplikację xbox - wersja Beta. Tam się zaloguj i pobierz grę

Problem dalej jest. Zmieniłem lokalizację zapisywania nowej zawartości na drugi dysk, gdzie jest dużo miejsca i niby pobiera więcej, ale też w pewnym momencie pobieranie się zatrzymuje i nie chce ruszyć dalej. Przez aplikację xbox niby idzie, ale tam coś podobno jest płatne. Nie robiłem tego osobiście, więc nie wiem. Tłumaczyłem przez telefon, ale osoba mająca ten problem jest laikiem. Usunąłem sklep i wrzuciłem go ponownie poprzez komendy w power shell i też nic to nie dało. Przyszło mi jeszcze do głowy, żeby usunąć sklep i pobrać grę poprzez stronę internetową microsoftu, ale nie mam pojęcia, czy tak można zrobić. Gdy jest sklep, to po zalogowaniu się na stronie i kliknięciu pobierania, otwiera się właśnie sklep i dale jest to samo. Szczerze powiedziawszy, to dla tylko czegoś takiego nie chce mi się wrzucać system od nowa, bo poza tym wszystko działa jak należy…