Jednak nie zakup lecz modernizacja starego komputera

znowu pisze za kolege :D. on ma komputer na podstawce 775 z procesorem q6600. on mowi ze taniej mu bedzie rozbudowac obecny komputer. tylko chce plyte z usb 3.0 ,SATA III i zintegrowana karta graficzna. komputer ma pociagnac do popularyzacji DDR4 i ja tez sadze ze to jest dobry pomysl. aktualnie ma procesor 4 rdzeniowy calkiem fajny, podkreci go i odpali pewnie bf3. zreszta nawet teraz powinien bf3 smigac. nie znam dokladnie jego specyfikacji komputera. wiem tylko ze ma zasilacz jakis od chiefteca 450w i inne zeczy tak z tego co zapamietalem. plyta ma miec tez sloty na DDR3 bo tanio chce kupic pamieci jakies 2x4 gb 1600mhz z radiatorami bo bedzie podkrecal. ja wiem ze dobrze by bylo gdyby miala PCI ex 16 2.0 ze wzgledu na kupno lepszej karty. o dokupywania dodatkowych czesci potem bo narazie jakos daje rade jego komp. budzet tak jak pisalem wczesniej 1400 zl :smiley: ale o czesciach potem na plyte jest budzet nieograniczony

zalezy mu tak na plycie poniewaz na niej chce zrobic nowy komputer. jego wymagania:

Usb 3.0 (niekoniecznie)

SATA III musi byc bo bedzie montowal SSD (wiem ze niekoniecznie ale on tego nie zrozumi)

Zintegrowana karta graficzna

2 sloty na DDR3 do 1600MHz moze byc do 1333mhz ale musi obsluzyc 8gb

musi miec dobre mozliwosci podkrecania procesora i pamieci

pciex 16 2.o (tez w sumie niekoniecznie)

podstawka s775

Dodane 17.09.2012 (Pn) 16:43

gf 8800 nie wiem czy gt gs czy co

q6600

chieftec 450w

dysk 500gb

jakas nagrywarka

jakas plyta

2 gb ram ddr2

Nie ma płyt z podstawką 775 które mają SATA 3.

Kurcze przepraszam, ale ja nie “kumam” o czym Ty piszesz? - jakiś bełkot! jakbyś tłumaczył jakiś tekst Translatorem z języka angielskiego nie znając go.

Przez szacunek dla innych jak chcesz od nich jakiejś porady zasięgnąć pisz po polsku i trochę bardziej się zaangażuj w to pisanie.

Rzeczywiście tak jak kolega Ja$ , troszkę namotałeś np. budżet 1400 zeta a zaraz że nieograniczony nie trzyma się kupy. Płyty główne z PCI ex 16 teraz są do kupienia nie 2 a 3 jak już kupować no i sata 3 czy znajdzie z socketem 775. Czyli wychodzi że procesor do sprzedaży nowsze też się da podkręcać nie gorzej i pamięci ddr2 też na sprzedaż. Chce mieć możliwość podkręcania a jaka obudowa jest obecnie.

'Może zrób tak wysil się sprawdź u kolegi uzupełnij jaka jest dokładna specyfikacja komputera łącznie z obudową jak nie znana marka to podać wymiary , nagrywarka jaka IDE czy SATA ładnie napiszesz w punktach co jest co chce osiągnąć i ile kasy może przeznaczyć. A koledzy ocenią czy obecny zestaw rzeczywiście jest sens przy nim zostawać i rozbudowywać. Czy sprzedać co się da i połączyć kasę ze sprzedaży z budżetem przeznaczonym.

Jakich rozmiarów obudowa?

Nie znajdziesz płyty głównej z SATA III do istniejącego procesora …

czyli?

lepiej będzie jak już zmieni na nową płytę i wymieni procesor tutaj może wyjść taniej,niż przy tej modyfikacji starego

kolega niech się zastanowi co w koncu chce :smiley: bo jak chce płytę z tymi bajerami i jeszcze chce podkręcać to i procesor będzie musiał kupić odpowiedni plus pamięć ram i za same te 3 rzeczy to jest 1300zł