Jednakowa głośność MP3

(Chmarek45) #1

Witam serdecznie.

Podczas wypalania płyty z Mp3-jek nie wszystkie nagrania mają jednakową głośność,czy może ktoś spotkał się z programikiem gdzie można "przepuścić"Mp3-ki aby po nagraniu płyty miały jednakową głośność?

Pozdrawiam i oczywiście dzięki za wskazówki.

(Adrian Nie) #2

A jakiego programu używasz do nagrywania?

(Kozioł) #3

Mam takie cos tylko niewiem gdzie ale jak znajde to ci napisze :slight_smile:

(Chmarek45) #4

Używam Nero 6.0.0.23.

Jak się domyślam pytasz ponieważ w owy program do nagrywania powinien sam "rególować"głośność?

Być moze jest tam coś zle ustawione bo mam również kłopoty z przegraniem płyty na płyte.Inne czynności wykonuje bez problemu.

(kłopoty z skopiowaniem w "locie")

Pozdrawiam.

Problem głośności dotyczy również odsłuchiwania w Winampie.

(Adrian Nie) #5

No, ja używam Nero 5.5 :twisted: i mi nagrywa normalnie każde mp3 tak samo. Przeinstaluj Nero może pomoże

(Morgenowsky) #6

Jemu chodzi o to, że mp3 musi być takiej samej głośności jak inne. A nie o to, że np. mp3 ma 80% głośności a inne ma 100% głośności i jak nagra na CD poprzez NERO to jedna będzie miała 80% a druga 100%- czyli tak samo, taka sama głośność jak poprzednia. Poprostu on chce przed nagraniem zrobić tak, żeby wszystkie mp3 były tej samej głośności.

(Gajowa) #7

Witam wszystkich.

Jeżeli chcemy nagrać płytkę audio bądż MP3, w skład której wchodzą utwory o różnym stopniu głośności,musimy odpowiednio skonfigurować Nero[w wersji 5,5 lub 6].Po uruchomieniu Nero ,w oknie programu zazna czamy utwory, których głośność chcemy wyrównać,prawoklikiem na właściwości-filtry-zaznaczamy opcję-normalizuj-klik na ok i już.Nero wprowadzi zmiany.W zakładce filtry są również inne "ulepszenia"typu karaoke[muza bez wokalu],redukcja syczenia[zmniejszamy szumy]czy korektor[zmiana barwy dżwięku]Można się pobawić.To tyle.

Pozdrawiam.

(Chmarek45) #8

Dzięki za wszystkie wskazówki,bardzo ciekawa ta o ustawieniach w Nero,(chodzi o oddzielenie wokalu)często był ten problem poruszany,jeszcze nic nie robiłem ale bezzwłocznie to sprawdze.

Jeszcze raz dzięki.

(Gajowa) #9

Jeszcze raz witam.

Do Marka 44.

Tu nie chodzi o oddzielenie wokalu,lecz o jego wyciszenie.Są to 2 różne sprawy[sciezka z wokalem nie 'ginie"]

Pozdro.

(Chmarek45) #10

Przykro mi ale tak zrozumiałem poprzedniego Twojego posta:

cytat:"ulepszenia"typu karaoke[muza bez wokalu].

A już sie cieszyłem.

Pozdrawiam.

(Gajowa) #11

Do Marka 44

Znalazłem programy do oddzielania wokalu od muzy.Niezależnie od formatu[mp3,audio,wma i itp].Niestety są płatne i to dużo.[powyżej 1000PLN]Wersje shareware,bądż demo[niestety ograniczone czasowo i funkcjonalnie]można pobrać stąd.

Sound Forge[firmy Sonic Foundry]firma wypuszcza najlepsze progsy do0 obróbki dżwięku

http://glasspalace.pl/soundforge/

wersja trial

Następny MUSIC MAKER-shareware:

No i b. popularny progs[często się pojawia na płytkach dołączanych do czasopism komputerowych] Cool Edit

oczywiście można poszukać jeszcze na googlach

To by było na tyle

Miłej zabawy

Pozdro :slight_smile: :smiley:

(Chmarek45) #12

Karol dzięki za informacje,z tym programem za 1400zł to oczywiście zartowałes,az takich potrzeb nie mam,linki do pozostałych nie działają u mnie ale to nawiasem ,znalazłem jeden przez gogle i zobacze czy to to.

Pozdrawiam.

(Gajowa) #13

Witam Marka 44.

Te programy,które ci podałem są komercyjne,dlatego tyle kosztują.Najlepszym z nich jest Sound Forge.Jest to profesjonalny progs,z dżwiękiem robisz co chcesz.Skoro linki nie działają podaję nowy[oczywiście wersja shareware]

Spróbuj też poszukać Music Maker 6.Szperając w necie,znalazłem też to:

http://www.pcworld.pl/forum/thread.asp? ... picID=2852

Wynika z niego,że bawić się możemy karaoke poczciwym Winampem,dzięki pluginom.Do tego celu służy plugin Remover,do pobrania z:

http://www.winamp.com/plugins/details.php?id=54368

W opisie podano.że"remove vocals from songs",czyli oddziela wokal od muzy.Uwaga plugin nie działa w Winampie 3.Zwróć uwagę jeszcze na inne pluginy do poprawy jakości dżwięku.

Pozdrawiam i życzę miłe zabawy :slight_smile: :smiley: