Jedno pikniecie i komputer sie wylacza


(Kamilmlody5) #1

Pożycz od kogoś zasilacz. Podłącz i sprawdź czy chodzi :wink:


(Artmar1895) #2

u mnie komputer przez pikanie dał znak że się przegrzewa


(Kamilmlody5) #3

Tak czy inaczej coś się niedobrego dzieje z komputerem. Poobserwuj temperatury CPU/GPU


(Piotrkijak) #4

pojebusik , co za głupota, jaki zasilacz. Jak pika komputer podczas pracy pod Windowsem, to oznacza, ze CPU się przegrzewa. Mojej ciotki komp tak właśnie miał i po otworzeniu kompa i ściągnięciu coolera okazało się że zakurzony jest radiator i na CPU nie ma grama pasty… Tak więc 100% rozwiązaniem problemu jest otworzenie obudowy, przeczyszczenie kompa i wymiana pasty na CPU. pojebusik , jeżeli nie czujesz się na siłach, to lepiej odpuść i zanieś do serwisu, ponieważ grzebiąc we wnętrznościach komputera nie trudno jest o uszkodzenie czegoś. Przy demontażu trzeba szczególnie uważać, bo jeżeli komputer się wyłącza, to pasta pomiędzy CPU a coolerem jest zaschnięta przez co należy się spodziewać, iż cooler jest przyklejony na tą pastę do CPU na tyle mocno, że nieumiejętne zabranie się za demontaż coolera skończyć może się demontażem coolera wyszarpując procesor z socketu, co po pierwsze może się źle skończyć, po drugie w takiej sytuacji ciężej będzie już odkleić procesor.


(Piotrkijak) #5

No to w takim razie możliwe, że zasilacz, a raczej na pewno. Przekonał mnie objaw niemożności czasowego włączenia, bo to jest oznaka tego, że jakieś zabezpieczenie nie dopuszcza napięcia z sieci na elektronikę zasilacza. Masz rację-bequiet to dobra firma, ale tu może być tak, że zasilacz jest obciążony do granic możliwości i żeby szlag go nie trafił włącza się zabezpieczenie przerd przeciążeniem i zasilacz jest odcinany od prądu w konsekwencji czego komputer się wyłącza… Krótko mówiąc, możliwe że zasilacz ma za małą moc i montaż silniejszego rozwiązałby problem…


(Artmar1895) #6

a jak wyciagałeś baterie i wkładałeś z powrotem to ustawiałeś bios czy pominołeś bo już tego nie napisałeś


(Piotrkijak) #7

Po mojemu serwis to jest najlepszy pomysł. Prawda jest taka, że my możemy Ci wypisać wszystkie przyczyny, jakie przyjdą nam do głowy i co z tego, skoro i tak ich nie sprawdzisz, bo nie masz części… Oddasz do serwisu, to problemu nie będzie, bo serwisant będzie dysponował częściami, po kolei będzie podmieniał co uzna za konieczne, po wymianie każdej części obciąży sprzęt na maxa i dojdzie do usterki, a Ty w jaki sposób to zrobisz, skoro nie masz możliwości podmienienia czegokolwiek? Co do zasilacza za to musisz mieć świadomość, że to tylko elektronika-nie ważne czy dasz za niego 50,200,300 zl i nie ważne z jak dobrych części zostanie zrobiony to i tak ma prawo się zepsuć/zacząć szwankować nawet po pół roku. To nie jest tak, że wywalisz kilka stów na BeQuiet i w pewnym momencie komputer zacznie nieprawidłowo pracować, to możesz już myśleć BeQuiet robi dobre zasilacze, to na pewno to nie jest wina zasilacza, ponieważ jest to błędne myślenie. Zakup markowego zasilacza zmniejsza tylko prawdopodobieństwo jego nieprawidłowej pracy/uszkodzenia i wyniku tego uszkodzeia podzespołów komputera, ponieważ markowe zasilacze są robione z lepszej jakości elementów elektronicznych i do tego mają montowane zabezpieczenia przed przeciążeniem/przegrzaniem i zwarciem, a nie daje gwarancję niezawodności.


(pawcio1212) #8

jak wyżej

zawsze może się zdarzyć że jakaś część nie wytrzyma tyle czsasu w zasilaczu

to ewidentna wina zasilacza bo uniemożliwia uruchomienie komputera po tym zdarzeniu

więcej byśmy pomogli jakbyś podał całą specyfikacje komputera

i po odpinaj wszystko co nie potrzebne(napędy cd-rom, dvd-rom niepotrzebne karty rozszerzeń dodatkowe dyski twarde urządzenia na usb i daj słabszą grafike)


(Agatonster) #9

pojebusik ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Odbierz PW.