Jedno wejście na słuchawki w laptopie

Witam.

Mam pewien problem, a raczej myślę, że mam problem :stuck_out_tongue: Mam w laptopie tylko jedno wejście na słuchawki, a posiadam słuchawki z mikrofonem, które rozchodzą się na dwa wyjścia (Zielone i Różowe). I mam pytanie, czy jak podłącze słuchawki np douszne z wbudowanym mikrofonem na kablu, które mają jedno wyjście, to będzie działał mikrofon i słuchawki, czy tylko słuchawki, lub tylko mikrofon, albo w ogóle nic nie będzie działało?

Z góry dzięki za pomoc :wink:

Tak to nie ma. Jeśli w laptopie jest tylko wyjście słuchawkowe, to możesz podpiąć tylko słuchawki, mikrofon nie zadziała, i nie można tego zrobić na jednym kablu. Możesz rozwiązać ten problem poprzez zakup słuchawek z mikrofonem podpinanych do portu USB, wtedy na jednym kablu zadziałają słuchawki oraz mikrofon.

Przecież masz w laptopie mikrofon to niepotrzebnie chcesz włączać drugi.

A nie masz tego wyjaśnionego w manualu? Jeżeli to laptop (najlepiej podaj dokładną nazwę modelu) i ma jedno gniazdo na ‘jacka’, to przypuszczalnie jest to gniazdko zintegrowane (combo jack). Wtyczka musi mieć cztery piny/styki (oddzielne kawałeczki metalu). Normalna wtyczka stereo do słuchawek ma 3, a do mikrofonu 2. Wtedy do swoich słuchawek z mikrofonem potrzebujesz przejściówki: http://merlin.pl/Adapter-Hama-Jack-3-5-4Pin-Wt-2Xjack-3-5-Gn_Hama/browse/product/208,1082273.html

 

Tylko się nie pomyl i nie kup zwykłego rozgałęźnika jack stereo. Wtyczka ma mieć 4 piny.

 

P.S. Jeśli włożysz jacka od swoich słuchawek bezpośrednio do gniazdka zintegrowanego, to jeżeli dobrze pamiętam (sam nie mam laptopa z takim gniazdkiem), to słuchawki mogą zadziałać. Tylko nie wiem, czy wtedy zadziała jednocześnie mikrofon wbudowany w laptopa.

Laptop jest to Lenovo G580. A jeśli chodzi o tą przejściówkę, to mogła by ona być zastąpiona przez to : http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-muzyczna-usb-7-1-dla-graczy-greew-i5615953379.html ? czy to coś całkiem innego ? :confused:

P.S. Dodam jeszcze że obok wejścia są pokazane słuchawki z mikrofonem… nie wiem czy to ma jakieś znaczenie :confused:

Ale właśnie chodzi o to, że chyba mi sie zepsuł, bo wydaje jakieś dziwne dźwięki a głoś jest bardzo rozmyty i zakłócany przez jakieś piszczenie :confused:

Raczej by nie mogła, bo masz gniazdko combo jack, a ta ma wtyczkę USB. Żartuję oczywiście. Jeżeli chcesz sobie zablokować port USB mając gniazdko audio (i dźwięk z niego Ci odpowiada), to OK. Cena karty, którą podałeś jest znikoma, więc możesz zaryzykować i kupić. Oczywiście na swoją odpowiedzialność. Możliwe, że jakość dźwięku przez USB będzie lepsza wtedy. Kto tam wie, co oni w nią wpakowali i czy sterowniki jakieś do niej dodają. Za tą cenę może być badziew, a może będziesz miał szczęście.

Czyli do tego gniazdka musi być przejściówka? A co gdybym miał te słuchawki z zintegrowanym mikrofonem z jednym jackiem? Też musiałaby być przejściówka, czy jak?

Zrobisz, co jest dla Ciebie najwygodniejsze i jak najtańszym kosztem. Jeżeli masz gniazdko combo jack i słuchawki z mikrofonem z dwoma oddzielnymi wtyczkami, to taniej chyba kupić przejściówkę między tym gniazdkiem i tymi słuchawkami/mikrofonem, niż słuchawki z mikrofonem z 4-pinową wtyczką combo. Zwłaszcza jeśli masz w domu inne laptopy/komputery z dwoma oddzielnymi gniazdkami. Jeżeli wszędzie masz gniazdko combo i dużo pieniędzy, to kup słuchawki/mikrofon z wtyczką combo i wtedy nie potrzebujesz przejściówki :slight_smile: