Jedno wolne wejście w 6pin PCI-E do kary graficznej

witam właśnie dostałem nową kartę graficzną ati 6870 1gb która ma 2x 6pin PCI-E .niestety mój zasilacz ma tylko jedną wolne 6pin PCI-E i tu pytanie czy wystarczy jak podłącze katrę do PCI express 16x 2.0 i podłącze tylko jedną wtyczkę 6pin PCI-E w tej karcie choć ona ma je dwa Włączy się nic się nie stanie ?

Mój Zasilacz Chieftec GPA-500S8 bulk (500W)

Musisz zaopatrzyć się w stosowną przejściówkę (2x molex -> 6-pin PCI-E):

adapter-2x-molex-6pin.jpg

powiem ci ze zasilacz masz na styku a co do tematu to przejściówka co freedom napisał w zupełności starcza

patryk414 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

1.co to znaczy powiem ci ze zasilacz masz na styku .

2.niestety molexy mam zajęte i nie wiem co mam zrobić da się rozgałezić molexy

już tłumacze

  1. karta ta “żre” dużo prądu im lepszy zasilacz tym wydajniejsza będzie karta niedobór smakowitego prądu karta może nie być wykorzystywana tak jak byś chciał w 100% ale na to też idzie wiele innych czynników nie tylko prądowych

  2. można kupić taką przejściówkę w każdym komputerowym koszt to ze 3 - 5 zł

tutaj przykładowo jak wygląda:

http://www.rzeszow.biz.pl/sklep/show.ph … 8d9c522563

czyli zasilacz utrzyma tą kartę graficzną bo już się wystraszyłem :o ?

Nie wymieniaj żadnego zasilacza, nie masz jakieś szrota, będzie chodzić, kompa Ci nie spali spoko

A jakby jakimś cudem nie dawał rady to kupisz inny

a objawami będą np. zawieszki systemu lub wyłączanie się kompa.

Kupuj przejściówki i podłączaj… pzrejściówki kupisz w byle sklepie komputerowym… powiesz sprzedawcy co chcesz to on już zajarzy

Karta ma TDP 150W, najmocniejsze cpu raczej nie przekraczają 140W, wychodzi około 300W na zestaw, ±20W jeżeli używasz dodatkowych dysków, wentylatorów, A zasilacz tak naprawdę na liniach +12V z których zasilane jest cpu i karta ma około 400W, ale to i tak o 80W więcej niż potrzebujesz.

Bzdura.

Kolejna bzdura, z mojej ulubionej serii o magicznym wzroście wydajności przy większym zapasie mocy.

Na linii 396W z tego co widzę, więc na luzie pociągnie tą kartę, pociągnie OC i jeszcze zostanie mocy.

Cały zestaw w full stressie będzie ciągnął z 310-320W, więc jest jeszcze 80W zapasu - nie ma się o co martwić.