Jedno wolne wejście w 6pin PCI-E do kary graficznej

(Daniel10) #1

witam właśnie dostałem nową kartę graficzną ati 6870 1gb która ma 2x 6pin PCI-E .niestety mój zasilacz ma tylko jedną wolne 6pin PCI-E i tu pytanie czy wystarczy jak podłącze katrę do PCI express 16x 2.0 i podłącze tylko jedną wtyczkę 6pin PCI-E w tej karcie choć ona ma je dwa Włączy się nic się nie stanie ?

Mój Zasilacz Chieftec GPA-500S8 bulk (500W)

(freedom) #2

Musisz zaopatrzyć się w stosowną przejściówkę (2x molex -> 6-pin PCI-E):

adapter-2x-molex-6pin.jpg

(Lipton84) #3

powiem ci ze zasilacz masz na styku a co do tematu to przejściówka co freedom napisał w zupełności starcza

(Agatonster) #4

patryk414 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Daniel10) #5

1.co to znaczy powiem ci ze zasilacz masz na styku .

2.niestety molexy mam zajęte i nie wiem co mam zrobić da się rozgałezić molexy

(Lipton84) #6

już tłumacze

1. karta ta "żre" dużo prądu im lepszy zasilacz tym wydajniejsza będzie karta niedobór smakowitego prądu karta może nie być wykorzystywana tak jak byś chciał w 100% ale na to też idzie wiele innych czynników nie tylko prądowych

2. można kupić taką przejściówkę w każdym komputerowym koszt to ze 3 - 5 zł

tutaj przykładowo jak wygląda:

http://www.rzeszow.biz.pl/sklep/show.ph ... 8d9c522563

(Daniel10) #7

czyli zasilacz utrzyma tą kartę graficzną bo już się wystraszyłem :o ?

(system) #8

Nie wymieniaj żadnego zasilacza, nie masz jakieś szrota, będzie chodzić, kompa Ci nie spali spoko

A jakby jakimś cudem nie dawał rady to kupisz inny

a objawami będą np. zawieszki systemu lub wyłączanie się kompa.

Kupuj przejściówki i podłączaj... pzrejściówki kupisz w byle sklepie komputerowym... powiesz sprzedawcy co chcesz to on już zajarzy

(sadaj72) #9

Karta ma TDP 150W, najmocniejsze cpu raczej nie przekraczają 140W, wychodzi około 300W na zestaw, +-20W jeżeli używasz dodatkowych dysków, wentylatorów, A zasilacz tak naprawdę na liniach +12V z których zasilane jest cpu i karta ma około 400W, ale to i tak o 80W więcej niż potrzebujesz.

(sla17) #10

Bzdura.

Kolejna bzdura, z mojej ulubionej serii o magicznym wzroście wydajności przy większym zapasie mocy.

Na linii 396W z tego co widzę, więc na luzie pociągnie tą kartę, pociągnie OC i jeszcze zostanie mocy.

Cały zestaw w full stressie będzie ciągnął z 310-320W, więc jest jeszcze 80W zapasu - nie ma się o co martwić.