Jednoczesna obsługa pamięci DDR2 i DDR3 przez ASRock N68C-S UCC

Witam, moja płyta główna ASRock N68C-S UCC wspiera zarówno pamięci DDR2 jak i DDR3 (po 2 wejścia na jeden typ). Aktualnie mam 2x 1 GB DDR2 i zamierzam dokupić jedną 4 GB DDR3 1600 Mhz.

Ja mam płytę główną http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep45c-ds3r_10/specs/ i ona ma 4 sloty na pamięci DDR2 oraz 2 sloty dla DDR3, ale w instrukcji jest wyraźnie napisane, że NIE WOLNO wkładać obu rodzajów pamięci naraz, bo to może spalić płytę albo kości pamięci.

Podejrzewam, że u Ciebie jest podobnie - w specyfikacji http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-S UCC/index.pl.asp?cat=Specifications jest tak:

Przez ostatnich kilku lat czytałem instrukcje/specyfikacje wielu płyt głównych posiadających dwa rodzaje gniazd pamięci RAM - w każdym przypadku producent płyty bezwzględnie zabraniał montażu 2 typów pamięci i jestem przekonany, że w Twoim przypadku jest tak samo a potwierdzenie tej informacji sprawdź w dokumentacji.

Szkoda, że nie zrobiłeś tego do tej pory, mi zajęło to kilkanaście sekund:

Ten procesor na socet AM2 nie obsłuży DDR3, .( http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-Athlon 64 LE-1600 - ADH1600IAA5DH (ADH1600DHBOX).html.