Jednoczesne podłączenie poprzez zdalny pulpit dwóch komputerów do serwera Windows

Witam,

 

Co trzeba zrobić by dwa stanowiska jednocześnie mogły się łączyć poprzez zdalny pulpit z serwerem Windows 2008.

 

W mojej sieci mam sytuację, że osoba pracująca w oddziale firmy pracuje cały dzień poprzez połączenie zdalnego pulpitu natomiast ja chciałbym mieć możliwość logowania się do serwera poprzez zdalny pulpit w celu zarządzania domeną bez zrywania sesji pracownika oddziału w momencie mojej próby połączenia z serwerem tak jak jest to dotychczas.

 

 

 

 

 

 

 

Pierwszy link który mi się nawinął: http://spece.it/windows-serwer-artykuly/polaczenie-remote-desktop-w-trybie-administratorskim-czyli-o-mstsc-console-oraz-mstsc-admin

 

 

reasumując

 

uruchamiając połączenie pulpiutu zdalnego poprzez polecenie “mstsc /admin” nie zerwe sesji pracownika oddziału oraz nie będe potrzebował dodatkowej licencji na zdalny pulpit?

Reasumując: jest to najprostszy sposób wywołania sesji konkurencyjnej RDP, specjalnie dla zdań zarządzania serwerem. Skoro działa z kilkoma sesjami, to z jedną powinien sobie poradzić, ale nie znając konkretnej konfiguracji serwera - ręki nie dam sobie uciąć.

U mnie to działa.

ok, dzięki

przetestuje