Jednostka centralna do 1000 zł?

Chciałbym kupić zestaw pod przyszłą rozbudowę. Na kartę grafiki można przecież poczekać :slight_smile:

Myślałem nad jakimś AMD oczywiście, bo ma być to ekonomiczny zestaw. Ram 2GB w przyszłości na pewno więcej.

Bardzo bym prosił o radę co do dobrej podstawy czyli płyty głównej (no i procka).

Z góry dzięki

Puszki, to chyba w sklepach spożywczych albo zoologicznych? 1000 czego?

Nazwij temat konkretnie.

No oczywiście 1000zł, a pisząc puszka chodziło mi o komputer :slight_smile:

Chciałbym dobrą podstawę, płytę główną z czasem chciałbym modernizować czyli dokupić dobrą grafikę no i ramu.

Może ktoś coś poleci?

Czyli za 1k chcesz procesor i płytę główną.

Płyta: MSI P45 Platinum

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400.

AMD wcale nie są ekonomiczniejsze, dwa rdzenie są w tech. 65nm więc w porównaniu do Intela (45m) bardziej się grzeją, potrzebują więcej Watów, mniej się przez to podkręcają, dalej, mają mniejszą wydajność i na tą chwilę nie opłaca się ich kupować z myślą o przyszłości.

Wybrałem coś takiego:

Gigabyte GA-MA78G-DS3H

GOODRAM DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL5

PROCESOR AMD ATHLON 64 X2 5400+BOX (AM2) (65W,90nm)

Wyszło około 600zł.

E7200 310zł

Gigabyte P31-DS3L 147zł

2x1GB Patriot LLK CL4 135zł

ew.

E2180 173zł

Foxconn P35A-S 285zł

2x1GB Patriot LLK CL4 135zł

no i jakieś padło na PCI-E do tego z licytacji z allegro.

A to twoje z deka “lekko” nietrafione, imo.

Hmm… Czemu nie polecacie procesorów AMD według mnie są tańsze, a stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry więc po co płacić więcej. Grafikę dokupię za jakieś 2 miesiące bo nie mam na razie tyle kasy.

Chętnie chciałbym się dowiedzieć dlaczego mój konfig jest lekko nie trafiony?

@piotrekp2507

Dlatego że propagujemy tutaj umiarkowane oc 24/7. Po doliczeniu tego argumentu intele są lepsze.

Ja mam OC AMD Athlon 64x2 4400+ 1G RAM płytka Gigabyte i max przy graniu procek ma 40 stopni a przy przeglodaniu neta (albo tylko chodzi) to ma 18-26(max) więc na moje to OC na podstawie nawet AMD jest bardzo dobre.

pozdro

pau5696

yeee… ale chodzi o to że intelem osiągniesz przynajmniej to samo taktowanie, a takt w takt intele są wydajniejsze. K8 już dawno miało swoje lata chwały.

ale też zależy do czego chcesz używać tego kloca (kompa)?

(bo on nie napisał ze to ma być OC) może do sporadycznej pracy 5/24??

a 4,6 Gh i tak nigdy sie nie wykorzystuje do końca (chyba ze jakis zaje… wyjątek) więc i tak by go prawdopodobnie nie podkręcał (niepotrzebne)

W sumie to będę go używał do codziennego użytku czyli filmy, net, gry (oczywiście jak dokopie kartę). Bez podkręcania ten intel jest lepszy od 5400?

hmmm… e7200 ma 2,5ghz… 5400 ma 2,8ghz… bez podkręcania intel w najgorszym wypadku ma taką samą wydajność, a pau5696 - jeśli określenie “umiarkowane oc 24/7” jest dla ciebie niezrozumiałe to sorry bardzo… chodzi o to że nawet na boxowym chłodzeniu ten e7200 może osiągnąć bez problemu 3ghz obalając wszystkie procesory amd i dając de facto e8400 za sporo mniejszą kwotę pieniężną. Jeśli ktoś chciałby z czasem zamontować porządne chłodzenie jak np pentragrama karakorum albo coś jeszcze lepszego to może go mieć np taktowanego 3,6ghz, a w grach takie taktowanie można w zupełności wykorzystać, szczególnie w połączeniu z dobrą kartą graficzną.

Nie żebym był stronniczy… wręcz przeciwnie, jestem fanem amd i mam wielki żal do motłochu że przez tyle lat kupował szajs markowany przez intela tylko z uwagi na wyższe taktowanie i kampanie reklamowe… no ale cóż p4 to przeszłość, na c2d amd narazie niestety nie ma lekarstwa, oby jak najszybciej takowe wynalazło.

Wie ktoś może gdzie można znaleźć jakieś sensowne porównania konkretnych modeli Intel i AMD.

Czy zasilacz Delta 350W uciągnie taki zestaw?

E7200 310zł

Gigabyte P31-DS3L 147zł

2x1GB Patriot LLK CL4 135zł

No i jaką polecacie płytę główną pod Intela oczywiście ze zintegrowaną grafiką.

Testów w necie jest w kij i jeszcze.

A intela ze zintegrowaną grafiką lepiej nie kupować.

Kto nie liczy na AMD, żeby odparło jakoś Intela, ale nie ma zmiłuj AMD (mówię o dwóch rdzeniach) może co najwyżej walczyć ceną. No i niestety zanosi się na to, że na 4 jajach Intel znów będzie lepszy, a AMD sam nie wiem czemu zadowala się viceliderowaniem, choć to i tak im przynosi straty. Dodatkowo as w rękawie ma Intel, gdzie nawet wysłużone procesory na 65nm (np. E2180) kręcą się do taktowań wyżej wymienionego 5400, co mało, że i wyżej.

Więc jakie procesor intela polcacie. Takie ekonomiczny oczywiście :slight_smile: