Jednostka centralna do 1000 zł?

(Piotrekp2006) #1

Chciałbym kupić zestaw pod przyszłą rozbudowę. Na kartę grafiki można przecież poczekać :slight_smile:

Myślałem nad jakimś AMD oczywiście, bo ma być to ekonomiczny zestaw. Ram 2GB w przyszłości na pewno więcej.

Bardzo bym prosił o radę co do dobrej podstawy czyli płyty głównej (no i procka).

Z góry dzięki

(Monczkin) #2

Puszki, to chyba w sklepach spożywczych albo zoologicznych? 1000 czego?

Nazwij temat konkretnie.

(Piotrekp2006) #3

No oczywiście 1000zł, a pisząc puszka chodziło mi o komputer :slight_smile:

Chciałbym dobrą podstawę, płytę główną z czasem chciałbym modernizować czyli dokupić dobrą grafikę no i ramu.

Może ktoś coś poleci?

(SolelyRose*) #4

Czyli za 1k chcesz procesor i płytę główną.

Płyta: MSI P45 Platinum

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400.

AMD wcale nie są ekonomiczniejsze, dwa rdzenie są w tech. 65nm więc w porównaniu do Intela (45m) bardziej się grzeją, potrzebują więcej Watów, mniej się przez to podkręcają, dalej, mają mniejszą wydajność i na tą chwilę nie opłaca się ich kupować z myślą o przyszłości.

(Piotrekp2006) #5

Wybrałem coś takiego:

Gigabyte GA-MA78G-DS3H

GOODRAM DDR2 2048MB PC800 DUAL 2 x 1024 CL5

PROCESOR AMD ATHLON 64 X2 5400+BOX (AM2) (65W,90nm)

Wyszło około 600zł.

(Maniekz1985) #6

E7200 310zł

Gigabyte P31-DS3L 147zł

2x1GB Patriot LLK CL4 135zł

ew.

E2180 173zł

Foxconn P35A-S 285zł

no i jakieś padło na PCI-E do tego z licytacji z allegro.

A to twoje z deka "lekko" nietrafione, imo.

(Piotrekp2006) #7

Hmm... Czemu nie polecacie procesorów AMD według mnie są tańsze, a stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry więc po co płacić więcej. Grafikę dokupię za jakieś 2 miesiące bo nie mam na razie tyle kasy.

Chętnie chciałbym się dowiedzieć dlaczego mój konfig jest lekko nie trafiony?

(Mariosti*) #8

@piotrekp2507

Dlatego że propagujemy tutaj umiarkowane oc 24/7. Po doliczeniu tego argumentu intele są lepsze.

(system) #9

Ja mam OC AMD Athlon 64x2 4400+ 1G RAM płytka Gigabyte i max przy graniu procek ma 40 stopni a przy przeglodaniu neta (albo tylko chodzi) to ma 18-26(max) więc na moje to OC na podstawie nawet AMD jest bardzo dobre.

pozdro

pau5696

(Mariosti*) #10

yeee... ale chodzi o to że intelem osiągniesz przynajmniej to samo taktowanie, a takt w takt intele są wydajniejsze. K8 już dawno miało swoje lata chwały.

(system) #11

ale też zależy do czego chcesz używać tego kloca (kompa)?

(bo on nie napisał ze to ma być OC) może do sporadycznej pracy 5/24??

(system) #12

a 4,6 Gh i tak nigdy sie nie wykorzystuje do końca (chyba ze jakis zaje... wyjątek) więc i tak by go prawdopodobnie nie podkręcał (niepotrzebne)

(Piotrekp2006) #13

W sumie to będę go używał do codziennego użytku czyli filmy, net, gry (oczywiście jak dokopie kartę). Bez podkręcania ten intel jest lepszy od 5400?

(Mariosti*) #14

hmmm.... e7200 ma 2,5ghz.. 5400 ma 2,8ghz.... bez podkręcania intel w najgorszym wypadku ma taką samą wydajność, a pau5696 - jeśli określenie "umiarkowane oc 24/7" jest dla ciebie niezrozumiałe to sorry bardzo.... chodzi o to że nawet na boxowym chłodzeniu ten e7200 może osiągnąć bez problemu 3ghz obalając wszystkie procesory amd i dając de facto e8400 za sporo mniejszą kwotę pieniężną. Jeśli ktoś chciałby z czasem zamontować porządne chłodzenie jak np pentragrama karakorum albo coś jeszcze lepszego to może go mieć np taktowanego 3,6ghz, a w grach takie taktowanie można w zupełności wykorzystać, szczególnie w połączeniu z dobrą kartą graficzną.

Nie żebym był stronniczy... wręcz przeciwnie, jestem fanem amd i mam wielki żal do motłochu że przez tyle lat kupował szajs markowany przez intela tylko z uwagi na wyższe taktowanie i kampanie reklamowe... no ale cóż p4 to przeszłość, na c2d amd narazie niestety nie ma lekarstwa, oby jak najszybciej takowe wynalazło.

(Piotrekp2006) #15

Wie ktoś może gdzie można znaleźć jakieś sensowne porównania konkretnych modeli Intel i AMD.

Czy zasilacz Delta 350W uciągnie taki zestaw?

E7200 310zł

Gigabyte P31-DS3L 147zł

No i jaką polecacie płytę główną pod Intela oczywiście ze zintegrowaną grafiką.

(Darth ReX) #16

Testów w necie jest w kij i jeszcze.

A intela ze zintegrowaną grafiką lepiej nie kupować.

(SolelyRose*) #17

Kto nie liczy na AMD, żeby odparło jakoś Intela, ale nie ma zmiłuj AMD (mówię o dwóch rdzeniach) może co najwyżej walczyć ceną. No i niestety zanosi się na to, że na 4 jajach Intel znów będzie lepszy, a AMD sam nie wiem czemu zadowala się viceliderowaniem, choć to i tak im przynosi straty. Dodatkowo as w rękawie ma Intel, gdzie nawet wysłużone procesory na 65nm (np. E2180) kręcą się do taktowań wyżej wymienionego 5400, co mało, że i wyżej.

(Piotrekp2006) #18

Więc jakie procesor intela polcacie. Takie ekonomiczny oczywiście :slight_smile: