Jednostka + monitor do 3500 zł

Cześć.

Potrzebuję zestaw wraz z monitorem, w sumie do 3500 zł. System operacyjny posiadam.

Komputer ma być raczej w stylu “do wszystkiego”, bo to dla młodszego rodzeństwa, czyli poza grami jakieś inne rzeczy też na pewno się trafią. Dobrze byłoby, gdyby wcisnąć tam SSD.

Pozdrawiam :slight_smile:

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?

A coś cienko teraz jest, że lepiej poczekać? Jeżeli tak, to ile?

No z kartami powyżej GTX 1050 to cenowo obecnie jest lipa. Wszystko droższe przez kopanie kryptowalut. Ile czasu to potrwa to ciężko powiedzieć. Dlatego pytam kiedy chcesz kupować?

Raczej mus na teraz. Ten, który jest obecnie, ma z 10 lat, i włącza się może 1 na 10 razy :\







Szybki dysk SSD https://www.x-kom.pl/p/327330-dysk-ssd-adata-128gb-25-sata-ssd-ultimate-su800-3d-nand.html

Monitor
BenQ GW2470H https://www.x-kom.pl/p/268215-monitor-led-24-269-benq-gw2470h-czarny.html

Dzięki za odpowiedź.

Czy coś się stało z prockami? Chodzi o to, że kilka lat temu kupowałem dla siebie zestaw za mniej niż 2000, i był tam lepszy procesor, niż tutaj (opinia stron do porównywania, nie moja).

Lepszy to znaczy się jaki? Bo mam nadzieję, że nie patrzysz na samo taktowanie?

Popatrzyłem jeszcze trochę i faktycznie, mój błąd.

A jak się ma i5-6400 do i5-7400? Z tego co widzę to i5-7400 ciut droższy a i ciut lepszy, ale to tylko moim okiem.

Martwi mnie też trochę ta obudowa i jej brak otworów po boku. Czy moglibyście polecić coś w ten deseń?

1 x SilentiumPC Vero L2 500W Bronze
1 x Toshiba 1TB 7200rpm 32MB cache SATA600
1 x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/
1 x Gigabyte GeForce GTX1060 OC 3GB DDR5 192bit (1771/8008)
1 x Thermaltake Versa H15 USB3.0 (czarna)
1 x A-Data SU800 128GB SATA3 (560/520MB/s) 3D TLC
1 x AsRock H110M-DGS R3.0 /intel H110, DDR4, LGA1151/
1 x Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED
1 x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

3567 zł z esc.pl

Skąd ta różnica cenowa między MSI GeForce GTX 1050 Ti a Gigabyte GeForce GTX1060? Używam sklepu Morele (tylko do złożenia zestawu; kupować będę u siebie w mieście), i ta druga droższa o 300 zł.

Trochę droższy i trochę lepszy, zgadza się :wink:

Otwory po boku to w sumie żadna zaleta. Nie ma co na to patrzeć :wink:

Zgubiłem konto…

Mała aktualizacja:
Dysk twardy nie jest potrzebny, sam SSD styknie. Wezmę HDD ze starego kompa, bo był dość niedawno kupowany.

W związku z tym, że wszystko będę kupować u siebie na miejscu, wyrzuciłem też monitor.

Co można tutaj jeszcze podnieść, aby cały zestaw był za ok. 3100?

Link jest pusty.

Poprawione.

No dobra, ale zestaw kosztuje 2750, a nie tyle ile zakładałeś. To co w końcu z tym budżetem, bo już się pogubiłem?

Z racji tego, że zestaw będzie kupowany na miejscu, a nie przez internet, to budżet mam 3100, monitora nie wliczając. Dysk twardy mam, więc jest on niepotrzebny.

1 polubienie

A ten sklep co będziesz w nim kupował ma jakieś w miarę znośne ceny? Bo generalnie stacjonarne sklepiki zazwyczaj wychodzą widocznie gorzej od internetowych i wtedy się okazuje, że zestaw za takie same pieniądze trzeba ciąć. Poza tym często nie mają produktów i proponują “zamienniki”, które z pozoru wyglądają ok, a tak naprawdę są badziewiem. Największy bajer idzie zazwyczaj na zasilaczach, gdzie zamiast porządnego sprzętu poleconego w necie wmawiają Ci, że jakiś Logic 500W za 70 złotych to super zasilacz :smiley:

Z cenami pewnie będzie ciut gorzej.

Generalnie nie chcę kupować przez internet, ponieważ w razie problemu z komputerem sprawa nie jest tak skomplikowana.

Co do “zamienników”, to raczej nie będę brał nic bez konsultacji tutaj :slight_smile: