Jednostka + monitor do 3500 zł

(MarJul) #1

Cześć.

Potrzebuję zestaw wraz z monitorem, w sumie do 3500 zł. System operacyjny posiadam.

Komputer ma być raczej w stylu “do wszystkiego”, bo to dla młodszego rodzeństwa, czyli poza grami jakieś inne rzeczy też na pewno się trafią. Dobrze byłoby, gdyby wcisnąć tam SSD.

Pozdrawiam :slight_smile:

(Ationx) #2

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?

(MarJul) #3

A coś cienko teraz jest, że lepiej poczekać? Jeżeli tak, to ile?

(Ationx) #4

No z kartami powyżej GTX 1050 to cenowo obecnie jest lipa. Wszystko droższe przez kopanie kryptowalut. Ile czasu to potrwa to ciężko powiedzieć. Dlatego pytam kiedy chcesz kupować?

(MarJul) #5

Raczej mus na teraz. Ten, który jest obecnie, ma z 10 lat, i włącza się może 1 na 10 razy :\

(Krzysztof Nowak) #6

Szybki dysk SSD https://www.x-kom.pl/p/327330-dysk-ssd-adata-128gb-25-sata-ssd-ultimate-su800-3d-nand.html

Monitor
BenQ GW2470H https://www.x-kom.pl/p/268215-monitor-led-24-269-benq-gw2470h-czarny.html

(MarJul) #7

Dzięki za odpowiedź.

Czy coś się stało z prockami? Chodzi o to, że kilka lat temu kupowałem dla siebie zestaw za mniej niż 2000, i był tam lepszy procesor, niż tutaj (opinia stron do porównywania, nie moja).

(Ationx) #8

Lepszy to znaczy się jaki? Bo mam nadzieję, że nie patrzysz na samo taktowanie?

(MarJul) #9

Popatrzyłem jeszcze trochę i faktycznie, mój błąd.

A jak się ma i5-6400 do i5-7400? Z tego co widzę to i5-7400 ciut droższy a i ciut lepszy, ale to tylko moim okiem.

Martwi mnie też trochę ta obudowa i jej brak otworów po boku. Czy moglibyście polecić coś w ten deseń?

(STSeries) #10

1 x SilentiumPC Vero L2 500W Bronze
1 x Toshiba 1TB 7200rpm 32MB cache SATA600
1 x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/
1 x Gigabyte GeForce GTX1060 OC 3GB DDR5 192bit (1771/8008)
1 x Thermaltake Versa H15 USB3.0 (czarna)
1 x A-Data SU800 128GB SATA3 (560/520MB/s) 3D TLC
1 x AsRock H110M-DGS R3.0 /intel H110, DDR4, LGA1151/
1 x Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED
1 x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)

3567 zł z esc.pl

(MarJul) #11

Skąd ta różnica cenowa między MSI GeForce GTX 1050 Ti a Gigabyte GeForce GTX1060? Używam sklepu Morele (tylko do złożenia zestawu; kupować będę u siebie w mieście), i ta druga droższa o 300 zł.

(Ationx) #12

Trochę droższy i trochę lepszy, zgadza się :wink:

Otwory po boku to w sumie żadna zaleta. Nie ma co na to patrzeć :wink:

(qwertyasad) #13

Zgubiłem konto…

Mała aktualizacja:
Dysk twardy nie jest potrzebny, sam SSD styknie. Wezmę HDD ze starego kompa, bo był dość niedawno kupowany.

W związku z tym, że wszystko będę kupować u siebie na miejscu, wyrzuciłem też monitor.

Co można tutaj jeszcze podnieść, aby cały zestaw był za ok. 3100?

(Ationx) #14

Link jest pusty.

(qwertyasad) #15

Poprawione.

(Ationx) #16

No dobra, ale zestaw kosztuje 2750, a nie tyle ile zakładałeś. To co w końcu z tym budżetem, bo już się pogubiłem?

(qwertyasad) #17

Z racji tego, że zestaw będzie kupowany na miejscu, a nie przez internet, to budżet mam 3100, monitora nie wliczając. Dysk twardy mam, więc jest on niepotrzebny.

(Ationx) #18

A ten sklep co będziesz w nim kupował ma jakieś w miarę znośne ceny? Bo generalnie stacjonarne sklepiki zazwyczaj wychodzą widocznie gorzej od internetowych i wtedy się okazuje, że zestaw za takie same pieniądze trzeba ciąć. Poza tym często nie mają produktów i proponują “zamienniki”, które z pozoru wyglądają ok, a tak naprawdę są badziewiem. Największy bajer idzie zazwyczaj na zasilaczach, gdzie zamiast porządnego sprzętu poleconego w necie wmawiają Ci, że jakiś Logic 500W za 70 złotych to super zasilacz :smiley:

(qwertyasad) #19

Z cenami pewnie będzie ciut gorzej.

Generalnie nie chcę kupować przez internet, ponieważ w razie problemu z komputerem sprawa nie jest tak skomplikowana.

Co do “zamienników”, to raczej nie będę brał nic bez konsultacji tutaj :slight_smile: