Jest internet ale nie działa przeglądarka!

Witam ! Mam ogromny i bardzo denerwujący problem. A więc z góry pisze, że jestem w sorawach z netem zielony. Mam internet UPC 25mb/s router CISCO. Problem polega na tym, że działa internet czyli programy typu skype,gg itp. ale jak chcę wejść w przeglądarke nic się nie wczytuje. Wchodziłem i patrzyłem (TCP/IPv6) i jest napisane pod Receiving liczba 0. Podkreślam jeszcze, że mam neta podzłączonego kablem co mnie tym bardziej dziwi. No ale cóz proszę o pomoc ! Dziękuje z góry :slight_smile:

Jaka przeglądarka nie działa ?

Jak jest na innych przeglądarkach ?

Może musisz przeinstalować przeglądarkę ?

Przeczyść komputer:

  1. CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej czyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Sprawdź inne DNS-y:

Google

8.8.8.8

8.8.4.4


lub Open

208.67.222.222

208.67.220.220


W razie dalszych problemów:

przeskanuj komputer programem Malwarebytes Anti-Malware

Pełne skanowanie

(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)

Po skanowaniu wrzuć z niego raport.

Wrzuć wymagane logi OTL + Extras :

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Czekaj za odpowiedzią fachowców z działu Bezpieczeństwo.

A więc użyłem tego programu Eusing Free Registry Cleaner i jak narazie nic się nie dzieje specjalnego zdecydowanie widać poprawę zobaczę chwile posufruje po necie i napisze spróbuje tym malvarebytes. W razie dalszych problemów napisze. Dziękuje.

Dodane 30.04.2013 (Wt) 17:08

A więc użyłem tego programu Eusing Free Registry Cleaner i jak narazie nic się nie dzieje specjalnego zdecydowanie widać poprawę zobaczę chwile posufruje po necie i napisze spróbuje tym malvarebytes. W razie dalszych problemów napisze. Dziękuje.

Dodane 30.04.2013 (Wt) 17:10

Okej i już lipa wgl na żadnych przeglądarkach nie działa. Mam pytanie tylko gdzie te DNSY wpisywać xDD sory ale pisałem, że zielonawy w tym jestem :stuck_out_tongue:

Hej,

To dlatego, że sieć UPC na razie nie oferuje możliwości nadawania adresu IP w wersji 6 - tylko w wersji 4.

Nie wiem, co tak Cię dziwi. Jeśli posiadasz tylko modem, to nie ma innej możliwości jego podłączenia jak tylko kablowo - kablem sieciowym bądź USB.

Nie do końca rozumiem - to w końcu masz możliwość przeglądania stron WWW czy nie?

:arrow: A jakich próbowałeś użyć?

:arrow: Czy przypadkiem przeglądarki nie działają w trybie off-line? Gdzie to sprawdzić, możesz zobaczyć na poniższych screen’ach - kolejno dla przeglądarek Firefox, Opera i IE.

75469596317583716177_thumb.jpg 57746566037094469525_thumb.jpg 33240774316048594397_thumb.jpg

W ustawieniach protokołu TCP/IP. :slight_smile: Swoją drogą z jakiego systemu operacyjnego korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam coś takiego, że przeglądara nie działa wiec wchodzę w Network and Sharing Center tam w Change Adapter Settings i mam tam napisane poczłączenia i Local Area Connenction klikam prawym daje na disable i zaraz znowu enable chwile dosłownie z minute i znowu się wyłącza i nieraz nawet z 30 sek. i tak w koło. System mam Windows 7 64bit. Sprawdzałem na Chrome, Opera i Explorer sprawdze firefoxa.

Dodane 30.04.2013 (Wt) 17:55

Niestety firefox zainstalowałem i jest to samo.

Hej,

Całkiem możliwe, że problem stwarza uszkodzenie karty sieciowej, niepoprawny sterownik lub uszkodzony modem/router.

:arrow: Posiadasz komputer stacjonarny czy laptopa? Jeśli stacjonarny, podaj nazwę płyty głównej; jeśli laptop, podaj producenta i model.

:arrow: Próbowałeś uruchamiać ponownie urządzenie CISCO? Jest to modem czy router?

Co masz na myśli pisząc, że znów się wyłącza? Karta sieciowa sama się dezaktywuje?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Internet się wyłącza jakby w sensi, że w przeglądarce nie działa. A gdzie bym mógł sprawidzić płytke główną ?

Dodane 30.04.2013 (Wt) 18:58

Tak próbowałem ponownie uruchamiać nawet pare razy.

Dodane 30.04.2013 (Wt) 18:59

CISCO to modem

Dodane 30.04.2013 (Wt) 19:00

Mam komputer stacjionarny

Dodane 30.04.2013 (Wt) 19:50

http://www.multimedia.pl/object.php/act … e0e8aa6221 modem wygląda tak

Hej,

Na przykład przy pomocy programu HWiNFO32 4.16. Rozumiem, że posiadasz tylko jedną kartę sieciową - tę zintegrowaną na płycie głównej?

Czy po utracie możliwości przeglądania stron WWW, możliwe jest korzystanie z innych programów. Pisałeś, że tak, ale sprawdzałeś, czy nie jest to jedynie połączenie iluzoryczne? Uruchom Skype’a i spróbuj zadzwonić do kogokolwiek? Uda się uzyskać połączenie?

:arrow: Czy po zawieszeniu się internetu, zmieniają się diody na urządzeniu? Sprawdź, jak poszczególne diody na urządzeniu się zachowują, gdy połączenie z internetem jest aktywne, a jak - gdy występują problemy.

:arrow: Gdy dostęp do sieci jest zablokowany, spróbuj zamiast wyłączać i włączać kartę sieciową, zresetować urządzenie.

Akurat zdjęcie pokazuje, że jest to router z modemem kablowym. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Siema sory, że długo nie odpowiadałem właśnie udało mi się naprawić. Wpisałem Dnsy 8.8.8.8,8.8.4.4 do network 5 i wszystko działa bez zawachań :smiley: dzięki ziomeczki PROPSY Pozdro :stuck_out_tongue: Temat Do Zamknięcia :smiley:

Hej,

Czy ostatnim czasem UPC nie robiło jakiś zmian w łączach, szczególnie takich, które oferują w okolicy świadczenie usług dostępu do internetu z prędkością powyżej 100 MS/s? Niestety u mnie miałem przez jakiś czas bardzo podobny objaw - tyle że mniej częsty, a i samo wpisanie DNS’ów na niewiele się zdawało. Konieczne było przynajmniej codzienne resetowanie modemu Cisco. Na szczęście od jakiś 2 - 3 miesięcy jest spokój. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus