Jest internet, ale pisze "Brak dostępu do internetu"

Witam
Otóż taki mam problem: gdy podłączam kartę sieciową Wi-Fi do komputera stacjonarnego, łączy się z moim internetem, ale pokazuje, że go nie ma. Sprawdziłem na laptopie i był. Zainstalowałem ową kartę na lapku i internet też był. Więc wychodzi na to że coś jest nie tak ze stacjonarnym. Wspomnę jeszcze, że wpisywałem na sztywno IP, maskę itd.
Moja karta sieciowa to TP-Link 150Bbps Wireless N TL-WN725N a system to Windows 7 64-bit.

Internet jest czy go nie ma, czy jest i tylko masz wykrzyknik? Jeśli to drugie, to najwyraźniej usługa NCSI nie ma możliwości odpytania serwerów Microsoftu. Jakie podałeś DNSy?

Ile kart sieciowych masz w komputerze ? Czy masz zainstalowany sterownik karty sieciowej w komputerze, do którego podłączasz tę kartę ? Na laptopie internet działa, gdyż tam jest przeprowadzona konfiguracja tej karty i zapewne jest w systemie laptopa dodany sterownik dla karty sieciowej.

Ja miałem podobnie po instalacji bluesoleil 10. Spróbuj wyłączyć inne karty sieciowe w menedżerze sprzętu oprócz tej, z której korzystasz i masz dostęp do Internetu. Czy po tym zabiegu masz informację brak Internetu ? Napisz jakie masz karty sieciowe z nazw (pomiń dostarczane przez MS do Windows).