Jest możliwe żeby komp. sam sie właczał? odpowiedzcie

Kupiłam sobie nowy komputer, SKŁADANY. Wszytko dobrze chodzi tylko jak wyłącze kompa to po 5 min. sam się włączy od nowa. Z tyłu jest taki [rzełącznik, nie wiem do czego służy, bo w starym komputerze czegos takiego nie miałam. moze to jest do wyłączania. A tak wogule to nie chcę się pytac sprzedawcy co tego kompa robił o co wtym chodzi bo jakby moja mama sie o tym dowiedziała ze cosik mi sie knoli to zaraz by mi oddała tego kompa z powrotem, ona jest taka przewrazliwiona na tym pynkcie. POMOZCIE moze tez macie w domy z tyłu kompa taki perzełącznik

Płyty główne typu ATX są stale pod napięciem elektrycznym nawet jeśli komputer zostanie wyłączony. Dopiero jak użyjesz tego przełącznika z tyłu obudowy wtedy całe napięcie znika z komputera. A komputer może włączać się z trzech powodów (widocznych dla mnie)

-w biosie masz ustawione żeby komputer został uruchamiany co 5 min. po wyłączeniu

-w biosie masz ustawione włącz się z karty sieciowej (możliwe że twój dostawca internetowy co 5 min. wysyła sygnał który jest interpretowany przez komputer jako polecenie do uruchomienia)

-uszkodzona płyta główna

Załużmy ze to jest ustwawione w biosie, ja nawet nie wiem jak włączyc biosa. Moze opisałbyc mi pokolei jak to czeba zmienic. Byłabym bardzo wdzięczna

I tu jest problem bo nie wiem jaki masz BIOS a też nie znam na pamięć miejsc gdzie to się robi. Jeżeli nie wiesz nawet jak się wchodzi do biosa to nic nie rób sama bo możesz tak na zmienić, że komputer w ogóle się nie uruchomi albo nawet uszkodzi . Ktoś w twoim otoczeniu powinien znać się na kompach, to poproś o pomoc a zobaczysz nie odmówi. Możesz iść do jakiegoś sklepu komputerowego i poprosić by jakiś informatyk Ci wytłumaczył jak to robić.

Masz gwarancje,zadzwoń do sklepu niech przyjedzie technik i ustawi bios.

Może to być zasilacz lub płyta główna uszkodzona,bateria podtrzymująca bios.

kurcze ja mam zawsze pecha. jak nie komputer to drukarka zawsze mi sie cos zepsuje. Moja mama znowu bedzie widziawiac ze kupiłysmy źle, itd. NIENAWIDZE tego, moze wisi nademną jakies fatum i wszystko sie psuje, moze ja juz zostawie ten komputer i dam sobie spokój

Tak to jest z tymi sprzętami :smiley:

Co do problemu to mozesz wyłączać zasilanie na listwie i już napewno nie będzie się włączać.

No troche przesadziłeś. Szczególnie z baterią. :wink:

Jeżeli komp jest nowy to idz do sklepu w 5 minut będzie po problemie. :smiley:

No wcale nie przesadziłem , zasilacz potrafi się wzbudzać szczególnie jak są duże wachania napięcia zasilającego i gniazdo nie jest uziemione.

Płyta też potrafi robić takie cuda.

A bateria to że komp nowy o niczym nie świadczy,nie wiesz chyba co dzieje się w serwisach,oczywiście nie wszystkich.

Zakładałem nowe płyty główne z rozładowanymi bateriami.

Podłącz kompa do gniazda zasilającego z bolcem i zastosuj listwe zasilającą,może sieć go wzbudza.

Lub podłączenie neta - modem,karta sieciowa…

Jak bateria jest rozładowana to bios sie resetuje a co za tym idzie wiemy. Tylko o tą baterię mi chodziło. :wink:

Jak bateria rozładowana lub słaba, to bios nie trzyma ustawionych parametrów czyli godziny ,daty i innych ustawień.

Może komp się resetować, ale z reguły uruchamia się z wyżej wymienionymi objawami podając róźne komunikaty przy starcie,potrafi się też sam komp uruchomić, wszystko zależy od płyty głównej jakie jest jej zachowanie biosu w wypadku słabej lub wyczerpanej baterii.

No od bateri tez moze zależec a np masz moze moden albo ocś takiego bo jak kiedys jeszcze miałem modem to mi sie tam działo :frowning:

Z tym modemem to chodziło o połączenie telefoniczne. Miałeś ustawione że jak nadejdzie sygnał (np. Ktoś dzwonił) to modem włączał kompa. To nie ma nic wspólnego z baterią. Jak bateria jest wyczerpana to jest zupełnnie odwrotnie.

Może i masz racje JN. :wink:

Jak płyta główna ma około 1.5- 2 lat to prawie wszyskie kondensatory są wybrzuszone zwłaszcza na płytach MSI a na inych też i nie jest to usterka.

Jesli masz go na gwarancji to zglos sie do serwisu :lol:

Moja płyta ma już 2 lata i jakoś nie widze na niej wybrzuszonych kondensatorów :confused:

Pomyliło ci sie coś kolego. Takiej teori mnie nie uczyli. Nigdy nie słyszałem aby wybrzuszony kondensator był normą. :o

Super jak ona/on by się Ciebie posłuchał/posłuchała to w ogóle już by się jej komp nie uruchomił. Na szczęście sama/sam by zauważył/zauważyła że nie ma ich wiele, bądz w ogóle nie ma :confused:

chlopcze tez miałem ten problem! !!

No napewno. :smiley: Wybacz jeżeli dla ciebie format jest sposobem na problemy. :x