Jest ping nie ma Internetu na Laptopie i telefonie

Witam Wszystkich!

Podobny problem przewijał się już na forach, ale żadne z rozwiązań nie działa u mnie więc postanowiłem założyć nowy wątek, mianowicie:

Mam router marki speedTouch już kilka lat. Założyłem jakiś czas temu internet od lokalnego dostawcy- drogą radiową. Pracownik dostawcy skonfigurował router tak by pc stacjonarny działał na ethernecie, laptop i ipod na wifi.

Wszytko chodziło bez zarzutu, niedawno kupiłem telefon nokia C6-00 i tak wystąpił taki problem, że kiedy łączyłem się z wifi to telefon ustanowił połączenie, jednak strony nie chodziły( gdy łączyłem się tym telefonem u znajomego internet śmigał normalnie) Wczoraj kupiłem nowego Laptopa i ma ten sam problem co telefon- łączy się z wifi, ale nie działają strony( jedynie goodle i nic więcej) robiłem pingi stron takich jak wp.pl czy onet i wszytko wyglądało tak jak by internet był, jednak w przeglądarce nic się nie otwiera. Był u mnie wcześniej wspominany pracownik dostawcy internetu, resetowaliśmy router, wyłączył WDS, wyłączył wszystkie zabezpieczenia i na laptopie i na routerze i nic. Powiedział, że jak pracuje 5 lat w branży to nie miał takiego przypadku.

Dodam że stary laptop pod xp, i ipod działają normalnie.

Proszę po pomoc!