Jest połączenie sieciowe, internet nie działa

Witam,

na początku krótka specyfikacja mojego sprzętu. Laptop Acer Aspire 5536G  z zainstalowanym systemem Windows 7 (64 bit). Mój problem polega na tym, że niby jest “Połączono, dostęp do internetu”, ale nie mogę wejść na żadną stronę, różne aplikacje internetowe tez nie raczą działać (dzieje się tak zarówno na kablu jak i na wifi). Co dziwne, update’y systemowe się normalnie pobierają.

 

Ponadto “ping google.pl” działa normalnie. Nie mogę również dostać się na router (strona internetowa niedostępna). Dzieje się tak tylko i wyłącznie na tym laptopie, inne działają normalnie.

 

Chrome podczas nieudanej próby załadowania strony wyświetla komunikat o błędzie: " DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET".

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

#edit:

Stawiam na problem typowo systemowy. Właśnie zbootowałem Ubuntu z LiveCD i działa wyśmienicie zarówno na wifi jak i przez kabel. Tylko pytanie, co jest nie tak z systemem? 

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia > Kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator

Wpisz i zatwierdź enterem: netsh winsock reset

Później zrestartuj komputer.

Niestety nadal nie działa. 

Jeżeli używasz programu antywirusowego to może on blokuje połączenia działając w tle. Spróbuj czy połączenia będą nawiązywane po usunięciu programu antywirusowego. Po usunięciu wykonaj komendę w cmd tak jak podał Atis.

Żaden antywirus nie był zainstalowany na tym systemie (od samego początku). Problem pojawił się z dnia na dzień, nie zmieniając żadnej konfiguracji w systemie, nie instalując żadnych programów. W piątek jeszcze działał, a w sobotę w południe już nie mogłem wczytywać stron. Próbowałem także skorzystać z programu Complete Internet Repair 2.0.8.2082 , niestety również bez efektów.

Takie objawy może powodować jakiś wirus. Proponuję abyś założył nowy wątek w dziale bezpieczeństwo lub przeniósł ten. W dziale bezpieczeństwo jest poradnik co trzeba wykonać aby osoby kompetentne mogły dokonać analizy zamieszczonych logów.