Jest połączenie z internetem ale nie otwiera stron www!

Witam!

Posiadam laptopa [Win XP,2.6GHz,512 ram,80gb dysk :smiley: no i oczywiście kartę Wi-Fi (D-Link)].

Internet stacjonarny mam z Ery no i mam router heh (2mb).

Na komputerze stacjonarnym jak tylko założyłem internet skonfigurowałem router itd. no i net śmiga…

Na moim laptopie znalazłem sieć… wpisałem kod (hasło [?])… no i powinien net działać… rzeczywiście! net chodzi pokazuje mi połączenie, że połączono, siła sygnału bardzo dobra itp.

Włączam przeglądarkę internetową Mozillę/Explorera i wpisuję sobie np. WWW.GOOGLE.PL…****. czekam sekundę i wyświetla mi się błąd tak jakbym nie miał internetu! No co jest? Włączam GG… loguję się… CHODZI!.. Włączam znów przeglądarkę i nic :frowning:

Oczywiście tak jest za każdym razem… Mój brat miał notbooka Acera on tam miał z 10 cali może mniej… chyba każdy wie jaki był w biedronce za tysiaka :stuck_out_tongue: i na tym jego ‘laptopie’ też było tak samo :frowning:

PROSZĘ O POMOC! JEŻELI MAM COŚ SPRAWDZIĆ ITD. TO PROSZĘ LEKKO UPROSZCZONYM SPOSOBEM NAPISAĆ CO I JAK :slight_smile:

[podsumowując: Połączenie z internetem: JEST! // GG: chodzi/działa // strony www: NIE // na stacjonarnym chodzi wszystko ok a ta sprawa na lapku]

Może jakiś problem z DNS’ami ?

Z tego co kojarzę GG nie używa DNS’ów - więc działa.

Dziękuję Ci za zainteresowanie się moją sprawą.

Jeżeli to problem z jakimś DNS’em to proszę powiedzieć co i jak :stuck_out_tongue:

Zapewne:

  1. albo na routerze musisz dopisać DNSy

  2. albo w swoim połączeniu sieciowym (właściwości TCP/IP)

Przykładowe DNSy (google):

8.8.8.8

8.8.4.4

Możesz spróbować też wpisać OpenDNS:

208.67.222.222

208.67.220.220

Zostawić te, na których będzie lepiej działać.

Na 90% to DNS-y, bo słyszałem, że Era miała z nimi problem.

skoro już natrafiliście na te DNSy to napiszcie mi co ja mam robić…? Ja sie akurat w tym nie łapię!

Posłuchaj: miałem ten sam problem, okazało się, że coś blokowało kompa - sprawdź czy nie masz za dużo śmieci typu: firewall, jakieś nieznane antywirusy (typu Avi**) i czy nie masz przy dużo antyspyware’ów…

z antywirusów mam AntyWir Guard (taki z parasolem…) ,a firewalle dokładnie nie kojarzę co to jest :smiley: więc nie wiem czy mam

oj, odinstaluj go, bo to od aviry i zainstaluj AVASTA >> http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free-Antivirus,Program,Windows,13266.html >> to jest jakas nowa wersja, ale powinna być dobra…

A firewall to:

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapora_sieciowa

Szczerze powiedziawszy wg mnie takie firewalle są niepotrzebne, choć zapewne znawcy będą mieli sprzeczne zdania, ale ja uważam, że tylko zaśmiecają pecety, tym samym zwalniając, albo w ogóle ‘psując’ nam neta, jeśli są konieczne - proszę bardzo, ale ja na co dzień nie używam…

Masz tylko połączenie z routerem .

Zaloguj się do niego przez przeglądarkę i ustaw połączenie bezprzewodowe .[sSID kartę Wi-Fi , szyfrowanie WEP , itp]

Przeczytaj instrukcję routera , jak utworzyć sieć bezprzewodową .

Jeśli nie masz instrukcji pobierz ze strony producenta .

odinstalowałem tego antywirusa i zainstalowałem tego Avasta… Co mam dalej robić?

Przeskanuj, jeśli nadal problem z tą stroną będzie się pojawiał przywróć system, choć pewnie to nic nie da… ale spróbuj !!