Jest połączenie z routerem, Internetu brak

Mam router D-Link DIR-825 z wgranym firmwarem DD-WRT v24-sp2 (07/24/13) (SVN revision 22118).

Zmieniłem właśnie providera na takiego, który używa statycznego IP zamiast pobieranego z DHCP.

Wpisałem wszystkie dane (IP, maske podsieci, bramę domyślną i dwa DNSy) do konfiguracji routera, trzy razy sprawdziłem je.

Po chwili niebieski LED oznaczający status połączenia palił się ciągłym światłem co znaczyło, że wszystko jest ok z konfiguracją

i powinienem mieć dostęp do sieci ale centrum sieci i udostępniania mówi, że mam połączenie z LAN tyle, że bez połączenia z Internetem.

Wsadziłem kabel od sieci bezprośrednio do laptopa, skonfigurowałem statyczne IP w Windows i gitara gra, jest połączenie.

Jak dla mnie oznacza to, że problem musi być na linii router-laptop, ale nie chodzi o kabel bo sprawdziłem na drugim i nadal nie działa.

Jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić?

Zaloguj się do DD-WRT i zobacz czy sam router ma połączenie z netem pingując np google :slight_smile:

Następnie zobacz czy DHCP które przyznaje adresy lokalnie podaje właściwe dane.

Obstawiam, że to właśnie wina DHCP przyznającego adresy komputerom w sieci podaje coś źle, albo bramę albo DNS nie poprawny i dlatego są schody :slight_smile:

Możesz mi podpowiedzieć na której zakładce w DD-WRT znajdę możliwość spingowania serwera zewnętrznego?

Nie bardzo mogę odnaleźć taką możliwość a rzeczywiście pozwoli to odpowiedzieć dokładnie na pytanie czy router prawidłowo odczytuje konfigurację i ma połączenie.

Jeżeli miałeś na myśli jakąś konsolę bez GUI to tutaj nie poradzę sobie bez większej pomocy bo do tej pory korzystałem tylko z wersji z interfejsem graficznym :wink:

No tak mi chodziło o podłączenie się przez ssh/terminal :smiley:

Spróbuj Administration > Commands > i Tu wpisać :slight_smile:

OK udalo mi sie zalogowac do routera przez telnet w PuTTY.

Ping bez odzewu niestety. Nie mam pojęcia co robić w tej sytuacji.

Bez odzewu to znaczy jaki komunikat pokazuje ?

No route to host.

Czy cos z invalid address.

Wklej jakie adresy ma router.

Mi pierwsze na myśl przychodzi filtrowanie MAC adresów u ISP. Próbowałeś sklonować MAC adres karty sieciowej laptopa?

Gdy pinguję do googla to nie pokazuje mi absolutnie żadnego komunikatu przez około 20 sekund. Tak jakby nawet nie próbował.

root@DD-WRT:~# ping -c5 www.google.com

root@DD-WRT:~#

Ping na serwery DNS czy bramę domyślną od mojego providera pokazują tylko utracone pakiety.

PING 217.76.112.66 (217.76.112.66): 56 data bytes


--- 217.76.112.66 ping statistics ---

5 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

Ze względów bezpeczeństwa wolę nie podawać swoich adresów :wink:

Instalatorzy mówili, że ISP nie filtruje adresów MAC. Sprawdziłem to podpinając kabel do stacji dokującej, też wszystko działa. Nadal problem z samym routerem.

Klonowanie sprawdzę jeszcze za dnia.

Ja bym tam nie wierzył na słowo.

ifconfig eth0 hw ether mac:address

Dziękuję wam za pomoc. Co było problemem dokładnie, nadal nie wiem.

Wróciłem do oryginalnego firmware od D-Link i od razu udało mi się połączyć.

Wnioskuję jedynie, że to był problem z zaawansowaną konfiguracją DD-WRT.