Jest sens instalowac Win 7 na tej konfig. kompa?

Witam:) Mam na płytce jakąś bete systemu Windows 7 i moje pytanie jest takie czy mogę go zainstalować na moim kompie? Opis komputera mam w podpisie, na moja kartę graficzną widziałem że są sterowniki , inne aplikacje które mam podłączone do komputera też ale nie ma do karty muzycznej Creative Sound Blaster Audigy, może ktoś je znalazł i podeśle link? I jaka wersja tego Windowsa działała by najlepiej na moim kompie? Proszę o pomoc :slight_smile:

7 na Twoim kompie będzie całkiem ładnie działała,bez zamuł.Wymagań nie ma dużych.Ja zainstalowałem na podobnych specyfikacjach kompa i ładnie chodzi.A jeśli chodzi o sterowniki to wystarczy że na vistę znajdziesz,to na 7 bez problemu zainstalujesz. Mam tą kartę dźwiękową,sterowniki bez problemu znajdziesz na stronie producenta albo wystarczy że nazwę w google wpiszesz,ja mam na szczęście na płytce sterowniki :slight_smile:

EDIT: Zależy jeszcze do czego chcesz wykorzystywać 7? Jak do gier to zostań przy XP.

Jak masz trochę wolnego czasu, to sens jest choćby z czystej ciekawości. Większość sterowników windows 7 instaluje automatycznie, więc jest szansa, że wszystko będzie działać. Jeśli chodzi o szybkość działania to rewelacji nie ma się co spodziewać. Spróbować nie zaszkodzi. Wybierz wersję 32 bitową.

A jaką wersje tego systemu polecasz zainstalować? wiem że 32 bity ale czy home, ultimat czy co tam jest:D

każdy pewnie będzie miał inne zdanie, ale:

  • jeśli masz teraz XP to zostań przy XP

  • jeśli masz Vistę to przejdź na Win7 (ale nie RC)

Ściągnij ze strony Micro$oftu wersje RTM Enterprise x86 (90 dni) - tyle czasu Ci starczy, żeby obadać temat. Dużo sterów już jest - myślę, że nie będziesz miał większych problemów.

Polecam do użytku domowego home premium :stuck_out_tongue:

Posiadam professional z MSDNAA i nie zrobiłoby mi różnicy jak by to była home premium :stuck_out_tongue:

No chyba, że chcesz szpan przed kolegami to ultimate :wink:

System jako taki będzie chodził ale jak zajmiesz się jakimiś ciężkimi pracami na komputerze możę się okazać że brakuje mu mocy :slight_smile:

Mam prawie identycznego starego kompa :wink: ASUS A7N8X, 768MB ram, Athlon 2500+. Windows 7 działa dość dobrze, oczywiście 32bit. Na pewno wolniej działać będą gry, choć ja tam tylko używałem emulatora starego poczciwego PSX - ePSXe. Emu zaczął zwalniać na W7 niestety w OpenGL2, ale testowałem tam RC1, nie wiem jak W7 RTM tam by działał.