Jest sens wymiany procesora i grafiki?

Cześć, powiedzcie mi czy w moim kompie byłby sens wymiany procesora na phenoma 955BE? Brakuje trochę mocy w grach, co do grafy chciałbym ją wymienić żeby lepsze wyniki osiągać w grach, i jeszcze jedno, potrzebny mi dysk, i teraz pytanko, kupić ssd na system i podstawy czy drugi hdd (samsung f3 i w raid)? Za ile mógłbym sprzedać proca i grafę? Na gwarancji jeszcze. Reszta kompa w podpisie

Siemka.

Lepiej kup Phenoma II x2 550 BE i odblokuj sobie 2 rdzenie. Zyskasz sporo kasy na, np. kartę graficzną albo dołóż do SSD.

Po co przepłacać? Jadę na takim odblokowańcu już rok z okładem i zero problemów.

Pozdro.

tak tylko jak trafi na model który nie da sie odblokować lub odblokuje ale rdzenie będą sprawiały problemy bo sa uszkodzone to kasa w błoto

ja bym wolał bez ryzyka kupić 955BE i go podkręcić bo się świetnie kreci niż to co ty polecasz

Jeżeli bez ryzyka, to zaproponowany przez Ciebie 955BE jest dobrym wyborem.

Raczej niezbyt sporej liczbie osób trafia się szczęście i udaje im się odblokować w procesorze teoretycznie dwurdzeniowym kolejne dwa rdzenie.

Swój procesor wg mnie możesz sprzedać za 150 - 200 zł. Jeżeli miałbym sprawić sobie jakiś używany procesor AMD, to kupiłbym go

za 150 zł. W Ceneo nowa sztuka kosztuje najtaniej 260 zł w którymś ze sklepów, natomiast kartę graficzną możesz sprzedać

myślę, że gdzieś za cenę do 200 - 230 zł.

Gdyby wszystkie się dało odblokować to myślisz że były by tańsze a odblokowanie byłoby jedno razową zabawą? Jaką grafę byście mi polecili? Warto w ogóle inwestować w tego kompa? SSD chyba sobie na razie odpuszczę, a kupię drugi hdd 50GB.

Osobiście mam Phenoma 955BE, jest świetny do podkręcania, mam takie średnie chłodzenie i podkręcony do 3,6 GHZ ma 42 stopnie przy bezczynnosci przez ok. 30 minut. Co do grafy, podaj budżet.

Cienko będzie, z dyskiem się i tak wstrzymam (do wypłaty) jakieś 500zł + drugie 500zł po wypłacie

Nie lepiej Phenoma II X4 960T w którym są duże szanse, na odblokowanie dodatkowych dwóch rdzeni i jeszcze jest trochę tańszy - czyli mamy 4 rdzenie w zestawie i są szanse, na bonus w postaci dwóch - chyba dobry interes ;)?

sla17 , Możliwe, on jest porównywalny z phenomem 955be? W sensie czy ma cache L3, jaką grafę do tego? Zasilacz raczej da radę.

Posiada L3, nie wiem tylko czy ma odblokowany mnożnik (ale myślę, że to problemem żadnym nie jest ;]). I jest na Zomsie :slight_smile:

Grafika : do 500zł HD6790, drożej HD6850. Albo poczekać na HD7xxx, które coraz bliżej.

Z tego co widzę to ten phenom którego podałeś ma TDP 95W a 955BE 125W, z grafą się może wstrzymam, jak wyjdzie gta 5 to pewnie będzie już słaba :stuck_out_tongue: i będzie wymagało jakiegoś potwora :smiley:

Fakt, zapomniałem o mniejszym TDP :wink:

A próbowałeś odblokować rdzenie w Twoim zestawie z podpisu?

Wtedy śmiało mógłbyś jeszcze jakiś czas na nim śmigać.

Mój proc nie ma ukrytych rdzeni, ma 2 fizyczne rdzenie i nic poza tym.

Tak tylko pytałem :wink:

BTW masz troszkę zasilacz “na styk” aby pociągnął 4 rdzenie i mocną grafikę.

Spokojnie pociągnie , ktoś mi na tym forum pisał że łącznie na +12V ma 408W nie pamiętam dokładnie.