Jest sieć nie ma internetu

(dao) #1

połączenie bezprzedmiotowe realizowane bezprzewodowo (wlan), siła sygnału maksymalna a po otwarciu przeglądarki nie wyświetlają się żadne strony, dlaczego ?

(Pieciaks) #2

Jest naprawdę wiele powodów dla których tak może się dziać. Najczęściej jest to albo niepoprawna konfiguracja routera WLAN , albo złe połączenie routera do Internetu. To, że ma połączenie z routerem, a nie ma Internetu świadczy o tym, że to jest problem z połączeniem routera z Internetem, a nie całej sieci lub komputera z routerem. Należy sprawdzić, czy wszystkie połączenia kablowe z routerem się zgadzają oraz czy jest poprawna konfiguracja urządzenia. Jeśli potrzebujesz pomocy, musisz sprecyzować swój problem, np.: z jakiego łącza korzystasz w domu, jaki masz router oraz w skrócie jak masz zbudowaną sieć.

(dao) #3

korzystam z kablówki, router to d-link 524

(Pieciaks) #4

To, że korzystasz z kablówki nic mi nie podpowiada. Musisz określić, czy to jest osiedlówka, czy może Neostrada?

(dao) #5

osiedlówka

(niezDarek) #6

sprawdź czy dobrze wpisałeś bramę

(dao) #7

możesz sprecyzować odpowiedź, niestety nie jestem zbyt biegły

(Adasbimbajs) #8

Możliwe że masz pierwszy serwer WINS nieprawidłowy albo masz serwera proxy włączonego.

Skonfiguruj ponownie TCP/IP.

(Gggggg1989) #9

Mam obecnie problem z laptopem hp6063ea z systemem vista 32bit ultimate , a doladnie nie dziala mi karta sieciowa wireless. W stystemie nie moge jej wogole znelez. A kiedy probuje uzyc HP_RECOVERY a w nim setupSNK (ktory dodaje komputer do sieci bezprzewodowej), wyswietla mi sie napis " Kreator nie moze utworzyc sieci bezprzewodowej, poniewaz nie zainstalowano karty sieci bezprzewodowej lub nie zainstalowano oprogramowania dla karty bezprzewodowej. Co moge w tym wypadlu zrobic? Bede wdzieczny za wszelka pomoc. Jednoczesnie przepraszam za pisownie, poniewaz nie posiadam polskich liter na tym komputerze

P.S. sciagalem sterowniki i ogolnie oprogramowanie ze strony HP i nic to nie dalo. Karta jak by zniknela z komputera;;;

(niezDarek) #10

w ustawieniach połączenia internetowego wpisujesz adres IP,Maske podsiecoi i brame i może we wpisywaniu bramy popełniłeś jakiś błąd