Jestem bez klawiatury i coś za mnie wpisuje znaki równości


(Liniecki) #1

Wielce szanowni,

Przypętało się coś takiego, co powoduje, że nie da się niczego wpisać z klawiatury, a we wszystkich aktywnych polach, gdzie tylko postawię kursor, wpisują się same znaki równości, ot, tak jak tutaj:"=============== etc"

Jestem teraz w trybie awaryjnym, i wszystko jest OK.

Poniżej log sporządzony, oczywiście, w trybie normalnym. Będę wielce wdzięczny za oświecenie mnie, co to za cholerstwo i podpowiedź, jak to usunąć

Dziękuję,

Hoborg

(log usunąłem, aby oszczędzić niepotrzebnego scrollowania)


(Butcher696) #2

A próbowałeś odinstalować sterowniki klawiatury i zainstalować je ponownie?


(PC174) #3

Pokaż log z: OTL.

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne, białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan.

Oraz nastąpiła zmiana wklejania logów na forum! Służy do tego np. strona www.wklejto.pl


(Liniecki) #4

Przepraszam za niedopełnienie wymogów etykiety. Dawno nie miałem takiego problemu, jak dzisiaj...

Log z OTL wkleiłem tutaj:

http://www.wklejto.pl/56378

Niestety, nie mogłem wkleić zadanego kodu do Custom Scans/Fixes, bo, jak już wspomniałem, gdzie tylko postawię kursor tam natychmiast pojawiają się kilometry znaków równości. Ctrl V nie działa.

Dziękuję za wcześniejsze podpowiedzi. Co do driverów klawiatury, to nie o to tutaj chodzi, bo w trybie awaryjnym działa ten sam driver, to dlaczego nie miałby działać w trybie normalnym? Nie jest to też sklejony klawisz +/=, bo teraz działa doskonale.

Liczę na pomoc,

Hoborg


(Gutek) #5

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem wywołaj opcję Run Scan.

Pokaż nowy log OTL.txt oraz log z czyszczenia.

Wykonaj pełny skan Dr. Web CureIt


(Liniecki) #6

Ale jak mam to wkleić? Jak wspominałem, po postawieniu kursora wszystko natychmiast wypełnia się znakami "=" Kopiowanie skrótem ctrlC - ctrlV nie dziala, tak jak i nie działa cała klawiatura. Mogę tę operację wykonać tylko w trybie awaryjnym, ale czy to będzie działać?


(Gutek) #7

Tak :slight_smile:


(Liniecki) #8

Log jest tutaj:

http://www.wklejto.pl/56402

Po Run Fixie chciałem puścić Cleanup, komputer zrobił re-boot, po czym okazało się, że OTL, który siedział sobie na pulpicie, zniknął... Czy tak miało być?

-- Dodane 03.02.2010 (Śr) 0:00 --

Zapomniałem dodać,że CureIt się sciąga, i chwilę to potrwa, a że późno już, to pewnie ciąg dalszy nastąpi jutro?

Dziękuję i pozdrawiam,

Hoborg


(Gutek) #9

HJT to mało, log z OTL + skan komputera Dr.Web


(Liniecki) #10

W jaki sposób można zapisać log z CureIt? Opcja "Zapisz listę raportu" jest tam nieaktywna, i nie wiem, jak ją uaktywnić...

-- Dodane 03.02.2010 (Śr) 11:39 --

Log z HijackThis jest tutaj:

http://www.wklejto.pl/56415

Logi z OTL są tu:

http://www.wklejto.pl/56416

http://www.wklejto.pl/56418

Dr CureIt nie znalazł niczego.


(Gutek) #11

Uruchom OTL i w oknie Custom Scans/Fixes wklej to:

Kliknij w Run Fix. Zatwierdź restart komputera.

Następnie uruchom OTL ponownie, w OTL kliknij na przycisk CleanUp.

Odinstaluj stery od klawiatury i restart


(Liniecki) #12

Zrobiłem to wszystko, ale nie przyniosło skutku. W chwili zniechęcenia, usunąłem wszystkie dokumenty (głównie archiwum zdjęć) i przeinstalowałem XP od początku, wraz z formatem twardego dysku. Następnie zainstalowałem wszystkie drivery od nowa, na świeżo, wprost ze strony producenta komputera. Ku mojemu zdziwienia, nie przyniosło to żadnego skutku, problem jak był, tak jest. Wszystko to prowadzi mnie do podejrzenia, że problem jest jednak hardware'owy. Bo co innego mogło by to być? Root twardego dysku albo Bios? Jedyne, co sugeruje, że problem jest softwareowy to to, że w trybie awaryjnym komputer działa całkiem normalnie, a w trybie normalnym - awaria.... Co o tym myślicie?

Aktualny OTL tutaj:

http://www.wklejto.pl/56540

Pzdrw,


(PC174) #13

No właśnie... Moim zdaniem ściągasz złe sterowniki...


(Liniecki) #14

A który sterownik, od czego, masz na myśli?

Póki co, problem wydaje mi się podobny do tego, który przydarza się, gdy zbyt długo przytrzyma się prawy Shift. Włącza się kretyństwo zwane sticky keys.

Udałem się więc do Control Panel> Accessibility>Keyboard i zaiste, opcja "sticky keys" była zaznaczona, wraz z paroma innymi. Co ciekawsze nie daje się to odhaczyć w żaden sposób.

Więc do trybu awaryjnego, regedit > HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Accessibility\StickyKeys i zmieniłem z 510 na 506. To powinno było wyłączyć sticky keys, lecz po powrocie do trybu normalnego, sticky keys dalej są włączone, jak były... Dodam, że przy tych operacjach "system restore" mam wyłączony. NO i teraz to już całkiem głupi jestem.


(PC174) #15

Ściągasz sterowniki dla klawiatury? Jeśli tak, to może one powodują błąd. Jeśli nie, to złe sterowniki dla płyty głównej też są częstą przyczyną problemów z klawiaturą...


(Liniecki) #16

Nie, sterowników do klawiatury nie ściągam. Idzie na Windowsowej, tak sądzę. Więc przeinstalowanie systemu od zera powinno to naprawić, a nie naprawiło. NAprawdę, skłonny byłem przyjąć, że coś jest nie tak z samą klawiaturą ale w awaryjnym działa jak należy...

Co do sterowników od płyty, to nad tym się nie zastanawiałem. Na stronie producenta jest sterownik do chipsetu intela, i taki sterownik dziś rano zainstalowałem. Nie wiem, czy są jakieś inne.


(PC174) #17

Może być także problem z płytą instalacyjną (rysy itd.) jeśli była przegrywana to może zawierać błędy.


(Liniecki) #18

Nie, ta płyta to oryginał. Poza tym, gdyby instalacja była niedobra, to dlaczego miałaby powtórzyć ten sam błąd? Komputer poprzednio działał parę lat, zanim zczął się dziwnie zachowywać.


(PC174) #19

Mi kiedyś nie wiadomo gdzie zniknął 1 plik z płytki instalacyjnej, przez co nie działał edytor rejestru. Jednak w twoim przypadku, jeśli wszystko działa w trybie awaryjnym to raczej nie są to sterowniki.


(Leon$) #20

a próbowałeś sprawdzić jak zachowuje się komputer po uruchomieniu:

Start >> uruchom >> msconfig

W zakładce ogólne >> opcje uruchamiania systemu wybrać uruchamianie diagnostyczne.

:slight_smile: