Jestem ciekaw Waszej opinii

Co sądzicie o takim zestawie?

* Procesor:Intel Pentium4 630 3.0GHz FSB 800MHz c.2 MB

* System:Microsoft® Windows® XP Home Edition

* Płyta główna:GA-8I945GMF

* Pamięć:512 MB DDR2 533 MHz

* Stacja dyskietek:FDD 1.44MB

* Dysk twardy:80.00 GB 7200 obr/mi SATA II c.8 MB

* Napęd optyczny:DVD-RW +/- DLx4, 16x,

* Karta grafiki:Intel 950 128MB w/slot PCI-E

* Karta dzwiękowa:wbudowana 8-mio kanałowa

* Karta sieciowa:wbudowana 10/100/1000

* Obudowa:MIDI Tower z LCD 350 W

* Klawiatura:OPTIMUS PS/2

* Mysz:OPTIMUS z rolką PS/2 optyczna

* Dodatki:DRUKARKA EPSON STYLUS C45

* Dodatki:MONITOR LCD 17" NEOVO

* Gwarancja:2 lata

całośc za 2950 zł, pytając o wasze zdanie mam głównie na myśli karte grafiki. Komputer ten miałby służyć także do gier. Z góry dziekuje za wasze wypowiedzi. :slight_smile:

cheers,

Kup jakiegoś Radeona 256 MB i 256bit

Do gier to lepiej 1024 (Battlefield 2 FullDetall)

Tu mamy opis Intel 950…

Zdecydowanie konieczna zmiana…

no dokladnie integrowane karty to badziew , no moze nie taki jak kiedys ! zagrac zagrasz ale komfort zaden , polecam cos na slot !!

No właśnie tak sie obawiałem że jakość może nie być oszałamiająca. Dzięki za podanie linka do specyfikacji :slight_smile: ale to co tam przeczytałem mi laikowi wydaje się ok w miare…także jakies większe uzasadnienie niz konieczna zmiana jeśli mozna?:wink: Zaznacze że nie wymagam super grafiki…jasne że im ładniejsza tym lepiej no ale… chodzi mi o to żeby gry płynnie działały i żeby to wyglądało w miare ‘gładko’ znaczy się lepiej niż na moim obecnym starym GF 4 mx…

Wydaje mi się że mogę nie mieć możliwości dużej ingerencji w skład tego zestawu jako że jest to promocja…hmm…jeśli jednak okazałoby się że mogę to jaką kartę byście polecili do niego? Preferowany Gforce raczej i w cenie też przyzwoitej…czytaj okolo 300-400 zł max.

Dzięki za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi i mam nadzieję na następne,

cheers!

chociażby radek 9600XT:

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=2251

:wink: sam go mam i wsumie sobie go chwale, napewno bedzie wydajniejszy od tej zintegrowanej karty :wink:

Jeżeli troszkę ją podkręcisz będzie jeszcze wydajniejsza!

może się myle ale jeśli dobrze odczytałem to ten Radek wchozi na AGP a na tu pisze w/slot PCI-E …przyznam się ze nie sprawdzałem czy ta płyta ma żlacze AGP ale na pierwszy rzut oka wychodzi mi że nie ma;) znajac zycie sie myle;)

A za ok. 440 zł już masz Radeona 9800 Pro na Allegro , oczywiście używany :slight_smile:

o Kurcze, bardzo przepraszam za pomyłke :oops:

to zwykłe niedopatrzenie z mojej strony ale mogłoby się okazać tragiczne w skutkach :frowning:

Jeszcze raz Cię przepraszam i polece coś na PCI-e :wink:

np. tego radka:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=21344

to taki odpowiednik 9600Xt tylko z lepszymi taktowaniami i chłodzeniem, cena podobna

Kup 6600 :slight_smile: 128MB / 128bit :wink: Ładnie się kręcą :slight_smile:

Pea5 daj spokoj:) skutków tragicznych by nie bylo bo jednak zanim cos zrobie to sprawdzam :smiley: dzieki za rady:)

a powiedzcie mi czy ta zintegrowana na prawde taka do niczego w poronaniu z tym Radkiem np?

jeszcze raz wielkie dzieki za rady:)

powiem tak na zintegrowana karta aż taka zła nie jest:

ma pełne wsparcie dla: DirectX* 9

obsługuje sprzętowy akcel. 3d,

niezłe taktowanie rdzenia 400Mhz, powiem Ci że to jest najlepsza ze zintegrowanych kart jakie są w kompach stacjonarnych,

sądze że można ją śmiało porównać z Radkiem 9200, lub Fx5200 i wypadnie podobnie, a może i lepiej,

ale jest minus te 128Mb Ram tej karty będą potrącone z systemowych 512,

Na początek po przesiadce z GF4mx, napewno Ci wystarczy, no ale cóż po 0.5 roku będzie problme bo karta nie będzie wyrabiać przy nowych grach, i ramu trochę będzie brakowało

Złączono Posta : 18.10.2005 (Wto) 22:02

Noi pozostaje jeszcze jeden ważny aspekt:

zasiłka do wymiany na coś markowego, bo w kompach z promocji na tym elemencie lucią oszczędzać a to bardzo istotny podzespół, polecałbym coś takiego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6068

i ogólenie zastanów się czy ta promocja naprawdę CI się opłaca, bo pewnie dostaniesz plomby na kompa i nie będziesz miał mozliwość ingerowania w niego, a za taką sumkę jak 3400zł (dodałem to co na karte chcesz przeznaczyć) mozna złożyć naprawdę interesującą maszynę, stabilną i funkcjonalną :wink:

Jeśli byłbyś czymś takim zainteresowany napewno ktoś z forumowiczów pomoże ułożyć dobry zestawik :wink:

Podaj bliższe parametry tego monitorka jeszcze, żeby mozna było sprawdzić czy będize opłacalny :wink:

Widzisz cały ten zestaw jest z Optimusa a z tej firmy pochodzil moj pierwszy komputer zprzed bodajze 10 lat i byl po prostu niezawodny…szybko sie postarzal to fakt ale wszystko dzialalo i skonfigurowane bylo pieknie. Takze mam sentyment do tej firmy pod tym wzgledem. Drugi komputer nie byl juz tak udany niestety…glownie idzie tu o konfiguracje niestety niezbyt sie udala…;/ niby jak na tamte czasy ( czytaj kolo 5 lat temu wszystko przyzwoicie) ale jakos nie gralo to ze soba… dlatego jak zobaczylem teraz ten zestaw w promocji za raczej dobre ( wg mnie;) ) pieniadze to sie zaczalem zastanawiac…

z plombami masz racje…beda i to az na 2 lata, bo tyle wynosi gwarancja takze zdaje sobie sprawe ze modernizacja na wlasna reke odpadnie raczej, chyba ze w serwisie pewnie tylko. Dlatego wypytuje tak o ta grafike :wink:

Co do monitora dalbym link ale mam jakies problemy z wklejeniem;/ wejdz na optimus.pl i w sklepie znajdziesz

o do zasliacza wierze Ci i przynaje racje ale watpie zeby po prostu istniamozliwosc ingerencji w ten zestaw, ale to sa moje przypuszczenia ktore musze skonfrontowac z rzeczywistoscia jeszcze:P

co do dzielonego ramu o tym nie wiedzialem…wydaje sie to byc minusem… coz musze sie dowiedziec w takim razie o mozilosc zmian w zestawie.

Acha… jak pisalem wyzej skladanie kompa na wlasna reke mam obawy ze wyjdzie mi cos podobnego do obencego ktory mial byc niby stabliny a okazal sie ‘rozny’:wink: chociaz i tak nie moge narzekac bo nadal dziala:)

Złączono Posta : 18.10.2005 (Wto) 21:42

Specyfikacja monitora:

Specyfikacja techniczna

* Producent:NEOVO

* Przekątna:17"

* Typ kineskopu:TFT LCD

* Plamka [mm]:0,264 MM

* Jasność [cd/m2]:260

* Kontrast:450:1

* Czas reakcji [ms]:12

* Kąt widzenia poziomy/pionowy:150 / 135

* Maksymalna liczba kolorów:16,7 MLN

* Rozdzielczość maksymalna:1280 X 1024

* Częstotliwość pozioma [KHz]:24 - 80

* Częstotliwość pionowa [Hz]:49 - 75

* Połącznie z PC:15 PIN D-SUB

* Pobór mocy [W] ON/STEND BY/OFF:30 / 1 / 0,5

* Normy emisji promieniowania:TC0`99

* Wymiary (s/w/g) [mm]/Waga [kg]:377 X 373 X 200

* Inne szczególne cechy:POWŁOKA TWARDA,ANTYREFLEKSYJNA

* Sterowniki, certyfikaty, linki:ISO 13406-2, CE

* Gwarancja:3 LATA PRODUCENTA

* Strona WWW producenta:WWW.AGNEOVO.PL

za długi będzie smużył przy grach akcji i filmach i to sporo :frowning:

rozumię Cię doskonale bo mój 1komp to też był optimus i kupiłem go ok 11lat temu, fakt nie udało mi się go zajechac, potem sam złożylem nie bylo kolorowo, teraz znów się zdecydowałem na składaka i po 2 latach nie narzekam a wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony,

Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem mit Optimusa upadł, i tak kazda częsć w tym kompie jest innego producenta, możesz iść do dowolnego serwisu komputerowego powiedzieć co chcesz i też CI to poskładają i to taniej i wydajniej z tymże już nie markowo,

Fakt faktem trzeba trafić na optymalną konfiguracje kompa, możę trzeba mieć do tego szczęście, kto wie…

Ale jak komputer od podstaw montuje się na porządnych markowych częściach to ryzyko wadliwego chodzenia automatycznie zmniejsza się :wink:

Niestety wyraże tu swoje zdanie, ten komp będzie średni tzn, ma bardzo dobrą podstawe (płytę główną i procka) ale w dzisiejszych czasach to niestety nie wystarcza, dysk 80Gb który tam jest z powodzeniem mógłby być zastąpiony 120 z dopłatą ok 30zł,

O karcie grafiki conieco już mówiłem, nie będe się powtarzał, 512 ram z którego “uciekną 128ram” też nie wróży dobrze, zasiłka - zbyt słaba. Monitor taki sobie, w zależności co chcesz na nim robić. To byłyby moje najpoważniejsze zastrzeżenia co do zestawu.

Oczywiście nie bierz tego tak do siebie bo ten komp będzie ładnie śmigał na początku, ale widzisz ja mam jakoś tak że zawsze patrze przyszłościowo :wink: oczywiście wolny slot na PCI-e jest i zawsze można włożyć grafike, ale poco wtedy płyta która za samą grafikę jest o 100zł droższa od wersji bez grafy, dysk też zawsze możesz wymienic, dołożyć ale zawsze będziesz na tym stratny, takie decyzje można podjąć odrazu :slight_smile:

Podoba mi się natomiast to że w cenie jest orginalny system Win Xp,

Podsumujac :wink:

Jeśli faktycznie wierzysz w optimusa, bierz zawiedziny nie będziesz

a jeśli wzbudziłem w tobie wątpliwości to przejdz się do najbliższego serwisu i popytaj co i jak :wink:

ok, dzieki :slight_smile: watpliwosci nie wzubidziles co najwyzej pokazales wady i zalety a o to mi chodzilo:) inaczej bym sie nie pytal;]

monitor idzie dla rodzicow i przeze mnie uzywany bedzie sporadycznie, tylko na czas wakacji i swiat pewnie.

W kazdym razie sprobuje cos w nim zmienic a jak nie da rady to poczekam na kolejna promocje jakas:)

jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim ktorzy sie wypowiadali,

cheers!