Jestem nikim...bo nie mam 18 lat

Jak się okazuje, osoby niepełnoletnie w naszym kraju i chyba na całym świecie powinny cicho siedzieć na tyłku i się nie ruszać, ewentualnie iść do szkoły.

Kupuję odzież w sklepie internetowym przez allegro. Kupiłem już niejedną taką odzież, więc jak dotąd nie było problemu. Teraz nie mogę tego dokonać bo…nie mam 18 lat, więc nie mam prawa do zawierania transakcji :expressionless:

Gdzie coś takiego pisze? Teraz siedzę głodny, bo nie wiem czy jak pójdę do sklepu po chleb, to poproszą o dowód czy nie.

Nie wiem gdzie ty mieszkasz (Afryka), ale w Polsce dostaniesz chleb jak zapłacisz. :stuck_out_tongue:

Wystarczy założyć konto na kogoś pełnoletniego w domu i ende :smiley:

to ze jakis durny sklep ma durna polityke nie znaczy ze nie mozesz wejsc na strone innego i kupic tam spodni czy bluzki… nie panikuj czlowieku

Zgadza się. Allego jest aukcją internetową i obowiązują tam przepisy prawa cywilnego. Z punktu widzenia tego prawa, faktycznie jesteś nikim, bo nie podlegasz temu prawu, bo nie jesteś pełnoletni. Skazać Cię może tylko sąd dla nieletnich, a konsekwencje prawne Twoich działań poniosą Twoi opiekunowie, rodzice itd.

A chleb i inne wyroby możesz kupić bez problemu, poza alkoholem, wyrobami tytoniowymi i inne.

  • To wcześniej nie było problemu, a teraz jest? Rozumiem, że jakby się odmłodziłeś :lol: .
  • Nie poproszą…
  • Nie polecam tego, zwykłe fałszowanie. Poza tym z czyjegoś konta też nie wolno korzystać… [-X

pewnie sporo bo naraziłeś te 6 osobę na niebezpieczeństwo,brak pasów itp

I bardzo słusznie, w przypadku zakupu przez internet to nie jest transakcja gotówkowa, więc sprzedawcy bronią się przed nieletnimi dowcipnisiami.

Tak trzymać.

=D>

no ale czasem niepełnoletni potrzebuje kupić parę ciuchów, telefonów i komputerów na allegro :smiley:

a z resztą skąd ktoś by wiedział że nie masz 18lat? nie gadaj że się przyznałeś :stuck_out_tongue:

A od czego ma rodziców czy prawnych opiekunów ??

Rodzic myśli że jeśli wycierpi te 20 lat to na starość będą go utrzymywać .

Nie wiem w jakim kraju , chyba Irlandii albo innym bogatym kraju dzieciaki za miesiąc chodzenia do szkoły dostają 100 $ ( dolarów ) .

niektórzy rodzice kupili kompa dziecku i nie potrafią go w ogóle obsługiwać :wink:

Ciucha gdzie indziej nie kupię - specyficzna odzież, której nie ma nawet w największych galeriach w Polsce.

To, że nie mam 18-stu (a będę miał za kilka miesięcy) wyszło w praniu, gdy mówiłem, że ciuch jest dla nastolatka.

A myślisz, że stare konie żartów sobie nie robią? W okolicy gościu poszedł siedzieć - kupował artykuły +18 a nie płacił - ma 60 lat xD

Cha cha nie jestem pełnoletni a dali mi 2000 zł jak wygrałem w lotku!

To jakiś żart czy mówisz poważnie?

Bez przesadyzmu.

A jaki to ma związek z odpowiedzialnością cywilną za poczynania nieletniego ???

Sorry Winetou jesteś niepałnoletni, zrobisz kaszanę, odpowiadają za to twoi rodzice albo prawni opiekunowie.

Dlaczego nie mają oni mieć wniku w zawierane przez ciebie tranasakcje ??

  • Mówi poważnie.