Jestem skaleczony

Od lat monitoruję ten RAM, CPU, zużycie . Ma być na pasku, bo muszę wiedzieć.
Tylko, że przy dzisiejszych kompach to nie ma znaczenia. Dzisiaj wywaliłem te monitoringi. Net i pogodę sobie zostawiłem.
Jak procek się prawie nie rusza, a RAM na poziomie kilku procent, to po co to.
Takie tam luźne przemyślenia
A gdzie jest dział na luzie??

Ja też takich narzędzi nie używam :wink:

Jak się kończy RAM to się system zawiesza, wtedy wiem że coś jest nie tak, po co się stresować jakimiś wskaźnikami i innymi bzdurami.

Ty chyba długo jesteś na DP? kojarzę z poprzedniego wcielenia, albo się mylę. A sprawdziłem 09, tak zaczynałem, tylko coś hasła nie grały cuda i nowe konto, admin mnie wywalił

Całkiem możliwe, sam nie pamiętam kiedy założyłem konto, ale pamiętam że wtedy był to jeszcze “portal o legalnym oprogramowaniu”.

Ale nick miałes podobny, albo ten sam

Taaa

Tak. Od tego się właśnie zaczęło.

Ja mam na pasku:

Czerwony: temperatura procesora
Zielony: ram
Szary: użycie procesora
Biały: taktowania procesora

I tak sobie obserwuje i mnie to cieszy :grinning:

Na luzie nie ma…
Dla mnie regres a nie ewolucja. Ale jak kto lubi.

Podkreślę specjalnie dla ciebie:

za gruba ta kreska, nie podoba mi się

No i to jest argument. Nie do obalenia. :slight_smile:

Rozbudowanie różnorodności zastąpili wrzuceniem wszystkiego do jednego kosza. Takimi pierdołami to będziecie się zajmować, a silnik forum dalej stary. I nie, nie macie żadnego wytłumaczenia. Kwestie bezpieczeństwa najważniejsze (i macie je forsować aż zostaną wdrożone) albo won do dymisji.

To proszę zrobić oficjalny włam na Windows serwer i w kontenerze wymusić aktualizację.

Lub zrób pikietę po 20h pod siedzibą WP może znajdą 5 minut na analizę czy forum przetrwa po aktualizacji bez wielkiego fikołka.

1 polubienie

Dlaczego w odpowiedziach nie widac do kogo piszesz? Czasami działa, po to cytat i tekst. Komu przeszkadzało drzewko, jak na filmwebie.
Dlatego ludzie odchodzą i olewają, bo piszą nie wiadomo do kogo, 30 postów niżej.

Nie widać bo zacytował lub odpowiada bezpośrednio na ostatni post - wtedy nie ma ikonki awatara:

obraz

bo po co by miała być - jak ktoś wypił piwko to może poczytać wątek za 8-12 godzin i raczej krzywda się nie dzieje.


EOT: obraz

No OK zrozumiałem / jakieś info by się przydało dla potomnych/ jakaś stopka przed komentami ?.
A co się dzieje na głównej?, Przestałem pisać, tam nie dojdziesz komu odpisujesz i po co.
Co za debil wpuścił anonimów do komentowania

Dokładnie tak jest, jak pisze @krystian3w - jak odpowiadzasz bezpośrednio pod postem, to nie ma informacji komu, ale jak

i klikniesz “Odpowiedz” w tamtym poście, to jest.
Jak jednak klikniesz “Odpowiedz” na samym dole, to wtedy po prostu dodajesz kolejny post.


To cały czas było w jednym “koszu”, tylko w głównym dziale “Gry i rozrywka → Na luzie”, a teraz jest w głównym dziale “Inne kategorie → Dyskusje na tematy różne”.
Ale to nadal jest dokładnie ten sam dział, tylko zmienił miejsce.

A dlaczego? Bo - jak pisałem wcześniej - pojawiały się w tym dziale (Gry i rozrywka) tematy poważne, z rozrywką (nie mówiąc o grach) nie mające nic wspólnego. Stąd zmiana miejsca, ale nie tematyki.

O portalu i komentarzach tam się pojawiających w ogóle się nie wypowiadam, bo to nie moja strona i nie moja działka. Mogę tylko napisać, że też mi się nie podoba, co się dzieje w komentarzach.
Zresztą ja w ogóle nie wiem co się dzieje w DP (czy raczej w WP na stronie DP) i dlaczego tak to wygląda.

Forum jest też DP i to redakcja ustala reguły i tylko ona odpowiada za sprawy techniczne (np. aktualizacja silnika). Bo do tego trzeba mieć dostęp do “zaplecza” czyli Linuksa (z tego co kojarzę na maszynie wirtualnej) na którym to forum stoi.