Jeszcze raz co do wymagan sprzętowych - pomocy

(Pierr007) #1

witam serdecznie

mam taki problem ...

jestem zainteresowany kupnem windows vista home premium ale z tego co czytam na roznych forach to ten system ma spore wymagania sprzetowe...I TU SA MOJE OBAWY .czy sprzet ktory posiadam bedzie wystarczajaco wydajny bym mogł sie w pełni cieszyc z nowego systemu operacjnego...

obecnie posiadam taki komputer ...

procesor - intel pentium 4 3.00ghz

PŁYTAG intel 915 gav

pamiec ram - 1.00 GB ram

dysk twardy 80 GB

karta grafiki - gigabyte nvidia 6600 128 mb pamieci w tym obsguje pixel sharder 3 i wertex sharder 3

stacja dyskow - lite-on dvd - r

internet - 512

to chyba wszystko ..

p.s. mam jeszcze jedno pytanie ktore sie nasowa w tej sytuacji ..a mianowicie - czy jesli kupie viste i zainstaluje w obecnie posiadamym komputerze a okaze sie po kilku miesiacach/tygodniach/dniech ze musze kupic nowy komputer TO CZY BEZ PROBLEMU BEDE MOGŁ ZAINSTALOWAC TĄ SAMĄ VISTE NA NOWYM SPRZECIE...

PZDR OCZEKUJAC NA SZYBKA ODP.

(Asterisk) #2

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Skwaro) #3

A może to...?

Jeżeli wersja OEM, to musisz kupić nową Vistę, bo za zwyczaj przypisuje się ona do płyty głównej, a więc skoro masz zamiar kupować nowy komputer, to płytę gł. wymienisz?

Zostaje jeszcze wersja BOX, gdzie płytę główną możesz zmieniać do woli, ale cena systemu jest kosmiczna. :o

(Pierr007) #4

no własnie to niebardzo ...

własnie dlatego sie zarejestrowalem na tym forum zeby mi ktos z was napisał faktycznie jak jest z tym moim kompem .czy sie nadaje czy nie ,,,

PLIZZZZZZZZ NIECH KTOS NAPISZE MI KONKRET ODP

(Kostrzewa83) #5

bedzie dzialac bez problemow

(Pierr007) #6

OK WIELKIE DIEKI ... CZYLI CO ...MOGE KUPOWAC VISTE HOME PREMIUM SPOKONIE..?????

(Briho) #7

grabarz007

Vista będzie działać u Ciebie bez problemów. Aczkolwiek dla pełnego zadowolenia mógłbyś dorzucić jeszcze 512 MB RAM-u. Jednak moim zdaniem możesz śmiało kupować, będziesz zadowolony.

(Matrix) #8

Tak, zgadzam się z briho... W miarę dobra karta graficzna no i dorzuć z 512MB ramu a jak możesz to nawet 1GB... chociaż możesz skorzystać z Ready Boost :mrgreen:

(Lasinski Jacek) #9

zgadzam się w 100%, a na dodatek dokupienie pendriva 1 GB, wyjdzie taniej niż 1GB RAM'u.

(Matrix) #10

ale wiesz, on już ma 1GB ramu, a 512MB pendrive mu w zupełności starczy (: Chociaż te ceny są teraz śmiesznie [no może nie aż tak :mrgreen:] małe tych pendrive. Niech spróbuje z 512mb kosztuje około 30zł a zawsze się może przydać. A jak będzie mu zwalniał to niech kupi 1GB (:

(Pierr007) #11

ALE JA MAM 2 X 512 RAM ...WIEC NASTEPNEJ JUZ NIE MOGE DOŁOZYC

MAM 4 PORTY NA RAMY W TYM 2 ZAJETE DDR ....KOLEJNE 2 SA NA DDR2 ALE NIEMOZNA CHYBA ŁACZYC DDR Z DDR2...

PZDR

(Lasinski Jacek) #12

grabarz007 , no to dokup pendriva tak jak napisałem ja i xcracker.

(Pierr007) #13

dobra sprobuje ...zobaczymy dzieki za pomoc :smiley:

(Briho) #14

Albo sprzedaj jedną kość 512 MB a dokup 1 GB :slight_smile:

(Pierr007) #15

a mozna miec w jednym porcie 512 a w 2-gim 1 giga..??????

:o

zerknijcie tu jeszcze

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=136245

... ...A PRZED KUPNEM VISTY MUSZE WSZYSTKO WIEDZIEĆ CO I JAK

PZDR

(Lasinski Jacek) #16

tak, ja np. w moim komputerze w jednym banku mam 256, a w drugim 512.

(Briho) #17

Można, tylko najpierw upewnij się jaką największą pojemność RAM-u możesz zamontować w jednym gnieździe. W starszych płytach max. może być 512 MB.

(Janek Max) #18

Ja mam 2 X512 i jestem zadowolony ale jeszcze dokupie 512 :slight_smile:

(P@zik) #19

Ja tam bym się tak nie sugerował wymaganiami na tą Vistę bo u jednych na forum śmiga na 512 MB a u jednego czytam, że mu 1 GB mało komfortu daje... Mi się wydaje, że przyzwoita grafa, wydajny procek i 1 GB RAM spokojnie wystarczy :slight_smile:

(Miwidlak) #20

Tak Masz trochę racji ale do komfortu to tak ze 2GB (to jeszcze zależy jak kto postrzega komfort pracy na kompie). A z 512MB to jak ma chodzic? wszystko powyłączane czyli Win2K :slight_smile:

Pozdrawiam