Jeszcze sie nie poddam z XP i neo

Opisze moje problemy od poczatku do pewnego miejsca, od kt. tylko krok do pokonania wszystkich problemow, w jednym ze stanowisk mojej pracy.

I. Przy właczeniu komputera (system operacyjny XP) pojawia mi sie apel: nieprawidłowy plik: Boot.ini. Nie mam pojecia co to znaczy ale moze miec to wpływ na to co sie dzieje w nim. Potem system uruchamia sie w trybie normalnym. Przy czestych zmianach programów np. z ksiegowosci do dosowskiego “spektra-calk” i spowrotem - nie wiedzi firm w programach ksiegowych lub nie chce ich otworzyc - komunikat na dole(Nie została zadna firma otwarta)- automatycznie program Multi-Bizmesen powinnien wchodzić w jedną z firm. po restarcie (twardy reset!) działa. Komputer był jakies 2 tyg temu czyszczony - tzn przeinstalowywany -ze zmiana partycji(był czysciutki), zainstalowane poprawki do XP.

II. Drugi problem pojawia sie przy wejsciu do neo - po powtornej instalacji XP i poprawek wchodzi do Neo ( TP SA modem sagem) jednak po 10 min pracy w int - instaluja sie stronki -skroty na pulpicie: 1)Casinio games 2) Find Your Dream Date Now 3) Advance Your Calender 4) Guaranteed Approval ( wszystko ma jeda sciezke dostepu http://www.103092804.com/Release3/shortcut.php?...) i pojawia sie apel: kt. bardzo lubie: Proces systemowy: C/windows/system32/lsass.exe

nieoczekiwanie zakończony kodem stanu 1073741819.System zostanie zamkniety i urochomiony ponownie za… i tu mam kilkadzisiat sek na zmiane czasu w tył - Jednak po tym apelu nie działa mi przegladarka w pasku ładowania strony pojawia mi sie przez jakoms sek. : c/windouws/system32/sh… ? - nie zdazyłam przeczytac. i na tym praca z int sie konczy.

III. Mam problemy jeszcze z wyłaczeniem komputera od dwóch dni wylanczam UPS-a. Pojawia sie apel ze DEVLDR nie moze zakonczyc zadania. Wszelkie starania nawet twardy reset- nie pomaga.

PS. mam zainstalowanego nod 32 - nie widzi nic, Ad-aware 6.0 - tez zadnego robala, mks vir wersja 14 dn - baza z wczoraj pokazuje mi ciagle ze jest jakas niepoprawne sciezki - kaze mu kontynłowac :-/ - choć nie wiem co czynie Skanowanie mks vir zakonczone - bark infekcji :-/.

Co mam robic?

Hmm… możliwe że masz jakieś “uparte” oprogramowanie szpiegowskie,

Spróbuj może zainstalować SpyBot (dostępny na Vortalu) .

Przyczyną może być np. chodzenie po stronkach zawierających to oprogramowanie lub ściągnięte jakieś “wadliwe sterowniki”

Może to też (chyba :x ) przyczyną spamu, ale nie jestem pewien :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 09.11.2005 (Sro) 20:22

Dla bezpieczeństwa daj loga z HijackThis :slight_smile:

rozwązanie:

Odinstaluj oprogramowanie TPSA i skonfigur recznie:

Konfiguracja Neostrady


Start=>> Programy=>> Akcesoria=>> Komunikacja=>> Kreator Nowego polaczenia


Polaczenie z Internetem=>> Konfiguruj moje polaczenie recznie=>> Polacz uzywajac modemu telefonicznego


Nazwa uslugodawcy internetowego=>> dowolna

Numer telefonu=>> *

Nazwa użytkownika=>> ktore otrzymales podczas rejstracji 

Haslo=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

wyłącz w programie Ad-aware funkcje Ad- Watch

Sprawdz czy nie masz syfu:

skaner MKS On Line

Spybot Search & Destroy

CWShredder

Ad-aware SE Personal

HijackThis

Probowałam zainstalowac tylko winmapa i Media Player :-/ kupiłam sobie głosiczki :wink: coby umilic sobie czas pracy :x … ale w M Pl. mam blad dostepu a winmapa nie zdazylam sciagnac ( w pracy) … wiec nie sadze zeby to byla przyczyna - to siedzi w sieci lan. Plytka jest firmowa (oryginal - stary 2001 lub 2002 ale jeden z wlascicieli zainstalował w domu ( ta sama wersje:x) łaczy sie z int przez modem i nie ma problemow, nawet nie zainstalował kodekow :-/ .

tu chyba jest sprawka ROBAKA o nazwie saser lub blaster

pobierz ten program i usun robaka

http://www.mks.com.pl/arca_clean.html

http://www.arcabit.pl/download_product. … =ArcaClean?

Ja nie mam TAM dostepu do netu :>

Złączono Posta : 09.11.2005 (Sro) 22:09

prezydent - nie mam zainstalowanej poczty :slight_smile: - nie zdazyłam na tym komp :x wiec chyba nie spam :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 09.11.2005 (Sro) 22:12

kamaa przy I) jaka odpowiedź?

Złączono Posta : 09.11.2005 (Sro) 22:15

kamaa

Odinstaluj oprogramowanie TPSA i skonfigur recznie:

Kod:

Konfiguracja Neostrady

Start=>> Programy=>> Akcesoria=>> Komunikacja=>> Kreator Nowego polaczenia

Polaczenie z Internetem=>> Konfiguruj moje polaczenie recznie=>> Polacz uzywajac modemu telefonicznego

Nazwa uslugodawcy internetowego=>> dowolna

Numer telefonu=>> *

Nazwa użytkownika=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

Haslo=>> ktore otrzymales podczas rejstracji

TO juz czyniłam :-/ ECHO… z 0800 102 102 - juz mnie chyba nienawidza :x …

Czytając powyższe mam pewność że masz kupę syfu na komputerze, więc :

Albo zagoń do roboty firmowego informatyka 8)

jestem jedynym informatyko- ksiegowo -chemikiem w tej firmie :wink: … wiec spokojnie … co mam dac? gdzie to znaleźć

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

Coś kiepsko się dzieje na tych naszych uczelniach :lol:

podałam tylko czesc moich funkcji w tej firmie :wink: nie kierunki kształcenia :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 10 Listopad 2005, 1:44:09

dzieki za link