Jeżdzenie "nówką odkurzaczem"

Można poruszać się fabrycznie nowym “odkurzaczem” po drogach bez uprzedniego rejestrowania i płacenia OC?? Mam jechać z kolegą po skuter dla jego brata i nie wiem czy można na legala wrócić nim do domu… ;/ Teoretycznie nie można ale może jest jakiś wyjątek??:stuck_out_tongue:

Wiem że na samochód można wykupić tymczasowe upezpieczenie obowiązujące chyba miesiąc kosztuje to ~250zł. Na skuter pewnie jest tak samo.

Nie ma od tego wyjątków, albo blachy, albo busik lub przyczepka na którą wejdzie skuter.

kosz

No to Kangoo z roboty i wio :smiley:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

NIE

Idzie się do sklepu/salonu, dostaje dokumenty, z dokumentami do odpowiedniego urzędu komunikacji, stoi w kolejce kilka godzin (lub wynajmuje stacza), wraca z tablicami do salonu.

Sprzedawca może nie wydać pojazdu jak nie jest zarejestrowany.

Ubezpieczyciela znajduje się w samemu lub korzysta z tego z salonu (powinni mieć agenta oferującego wybór między różnymi ubezpieczycielami i ofertami, pakiety, promocje itd)

Ubezpieczenie OC powinno być zawarte NAJPÓŹNIEJ w dniu rejestracji, bez niego nie wolno poruszać się po drogach.

Nie jestem pewien czy na skutery trzeba mieć obowiązkowo OC, ale lepiej wykupić, bo spowodowanie drobnej stłuczki może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Bywały nawet przypadki że ktoś przechodził przez ulicę w niedozwolonym miejscu i spowodował kolizję, a później dostal za nią rachunek.