Jeżeli masz problem z restartami komputera - przeczytaj!

Ostatnio widzę na forum coraz więcej tematów nt. samoczynnych restartów komputera. Powiem w skrócie, że samoczynne restarty komputera często są spowodowane zbyt wysoką temperaturą procesora i/lub karty graficznej lub innych układów elektronicznych. W dalszej części tematu znajdziemy informacje, jak pozbyć się tego nieznośnego problemu.

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup nowego, mocniejszego wiatraka. Jeżeli jednak nas na to nie stać, z tyłu obudowy możemy zrobić otwór, przez który będzie wlatywać powietrze do wnętrza obudowy. Im większy otwór, tym lepiej. Można też przy obudowie postawić wentylator i go włączyć. Mój kolega 2 lata temu miał problemy z restartami komputera. Wycięcie otworu, zakup mocniejszego wiatraka i postawienie wentylatora rozwiązały ten problem.

Przed zastosowaniem ww. rozwiązań warto sprawdzić temperatury programem Everest Home Edition i przeskanować komputer programami Spybot Search & Destroy, Ad-Aware i skanerem antywirusowym online, lub też programem antywirusowym, np. Nortonem, Pandą, Kasperskym, MKS-em, Avastem lub innym.

P.S: Proszę moderatora o przyklejenie tego tematu, aby łatwo go można było znaleźć.

moze by tak dopisac ze warto sprawdzic temperatury przez wycinaniiem otworow w obudowie i kupywaniem wiatrakow(everest home edition moze sie przydac ) moze to tez byś sprawa wirusów trojanów spyware itp warto najpierw przeskanować jeszcze programami spybot S&D, ad-aware i jakimś dobrym skanerem on-line np pandą (link macie na vortalu)

Już dopisałem.

Poza tym, mój komputer ma otwór z tyłu obudowy, co dodatnio wpływa na jej wentylację. Nie został on jednak zrobiony fabrycznie, ale przez sąsiada.

Przyczyn restartów komputera jest wiele - a Ty opisałeś jedną z możliwych,opisz dokładnie najczęstsze przyczyny wtedy warto taki temat przykleić.

Moim zdaniem temat powinen być w sprawdzone porady :wink: