Język klawiatury się sam zmienia

Cześć

Wie ktoś jak naprawić gdy język klawiatury sam się zmienia na Angielski? Problem występuje od dłuższego czasu.

Wytrzepać z klawiatury okruszki jedzenia, które dostały się gdzieś w okolice klawiszy shift i alt? :wink:

Przy uruchomieniu niektórych programów tak jest.
Jakimś cudem wymuszają inny układ.

Nie zgłębiałem tematu.
Wiem z autopsji.

Można też usunąć zbędne języki:

Nie mam

Okruszków nie ma też…możliwe ,że forntite to sam zmienia ,ale to jest denerwujące .

No właśnie ja nie mogę.

Mam polską programisty i UK. UK nie mogę wyinstalować. Polską tak.

System mam po angielsku a domyślny układ polski.

Bywa, że jakiś program sam mi zmieni.

System sam instalowałeś?

1 polubienie

Tak sam instalowałem po formacie

Edit pogrzebałem w ustawieniach i chyba naprawiłem.

Polski “Mocny Akcent”

Mocny Akcent to nasz specjalny sterownik klawiatury do Windows (w poszerzonym układzie programisty). Jest niezwykle popularny, zainstalowany i używany na tysiącach komputerów.

Akcent umożliwia uzyskiwania polskich znaków również spod klawisza “tylda” (akcent). Jest to metoda „martwego klawisza” wygodna w wielu sytuacjach (np. gdy Prawy Alt nie jest dostępny). Najpierw wciskasz klawisz ` (patrz rysunek) — na ekranie nic się nie dzieje — dopiero po wciśnięciu np. „a” uzyskujemy polskie „ą”.

Mocny AKCENT nie jest nakładką lecz zastępuje systemowy sterownik. Dodatkowe zalety:

można uzyskać dodatkowe znaki specjalne, np. akapit, paragraf, trzykropek, średni i długi myślnik, cudzysłowy drukarskie, znak waluty EURO i inne (patrz rysunek)
polskie i specjalne znaki są dostępne zarówno spod akcentu jak i prawego ALTa
duże polskie litery są dostępne spod akcentu jak i dodatkowo tyldy (oprócz prawego ALTa)
teraz można też pisać w standardzie ISO 8859-2 (ALT + nawiasy kwadratowe i przecinek)
na klawiaturze numerycznej jest kropka zamiast przecinka

http://fonty.pl/sklep,20,gratisy.htm

POLECAM! Raz użyjesz nie będziesz mógł przestać.

EDIT: Ja polecam inny sterownik klawiatury który bije na głowę ten domyślny a jest oznaczana jako SPAM?
Durnie!

No nie sądzę, blokuje mi skrót w Firefox Shift+Ctrl+Alt+I. I to mi utrudnia potem ręczne modyfikowanie wyglądu Firefox.