Język naturalny w vista - czy działa też w PL?

Witam,

Istnieje funkcja w Viście, “Język Naturalny”, czym ona tak w ogóle jest?

Czy obsługuje też Polski?

Domyślam się, że jest to jakiś syntezator mowy, ale jak go się używa w systemie?

Ps.

Zajmuje ~1110MB.

A mógłbyś nieco przybliżyć gdzie/jak znaleźć tą funkcję “język naturalny”? Bo coś nie kojarzę :). Jedyne co mi przychodzi do głowy to wyszukiwanie przy użyciu języka naturalnego. Czyli przy pomocy “zadawania systemowi” pytań tak jak w normalnej rozmowie/pytaniu. Na przykład zamiast wpisywać:

plan*.doc można użyć sformułowania "wszystkie dokumenty Worda o nazwie zaczynającej się na plan"

http://windowshelp.microsoft.com/Window … 61045.mspx

No chyba, że masz na myśli coś innego :).

Chyba chodzi ci o funkcję przełączania języków w Viście (dostępna tylko w wersjach Enterprise i Ultimate). O ile pamiętam, trzeba dostać się tam przez Panel Sterowania -> Zegar, język i region -> Opcje Regionalne i Językowe -> Klawiatury i języki.

Zgadłem? :wink:

Dalej ci nie pomogę, bo mam tylko Home Premium :wink:

Chyba że ci chodzi o obsługę komputera za pomocą głosu (Panel Sterowania -> Ułatwienia dostępu -> Uruchom rozpoznawanie mowy), jednak wtedy musisz wykonać przełączenie języka na angielski i dopiero wtedy to pójdzie, bądź zamianę tekstu na mowę (Panel Sterowania -> Ułatwienia dostępu -> Speech Recognition Options -> Text to Speech).

Chodziło mi sterowanie komputerem za pomocą głosu.

Nazwę usługi wyciągnąłem z programu vLite.

Jak widać, funkcja ta u mnie nie ma szansy bytu, a to dlatego, że nie obsługuje język polski, a jedynie angielski.

Jeśli masz polską wersję Visty, to nie zadziała. W wersji Ultimate możesz pobrać angielski język do Visty(wtedy cała będzie po angielsku) i będziesz mógł z niej korzystać.

DO usunięcia.

No to za niedługo będą posty a to mi nie działa , a dlaczego to mi się wiesza, a dlaczego złapałem wira itp. Powodzenia z dalszymi aktualizacjami i poprawkami do systemu.