Język w Mass Effect 2

Chciałem kupić sobie Mass Effect 2, ale wolałbym unikać naszej rodzimej translacji i co najwyżej mogę przyjąć wersję kinową tj. głosy angielski, polskie napisy, całość po angielsku mi nie przeszkadza, nawet lepiej byłoby.

Byłem w sklepie obejrzeć pudełko ME2, ale jedyne co tam widzę to j. polski a resztę na każdym pudełku zasłania cena i nic nie widać co jest dalej, czy jest opcja wyboru czy cokolwiek. Pewnie nie, wszak ileż na dvd może się zmieścić.

Więc pomyślałem o zakupie elektronicznym - i tu pytanie - czy jak kupię cd keya np na allegro gdzie wszyscy pod niebiosa wychwalają, że to POLSKI mass effect 2, to w tym ea download managerze będę mógł wybrać wersję językową itp - tak jak np blizzard ma?

Nie. Z takim rozwiązaniem jakie Ty chcesz (polskie napisy, angielskie dialogi) problemu nie będzie. W folderze z grą znajdź data/sku.ini i zmień

VOLanguage=POL

na

VOLanguage=INT

następnie, w folderze \BioGame\CookedPC znajdź plik BIOGame_POL.tlk i zmień jego nazwę na BIOGame_INT.tlk

Natomiast z angielskimi napisami problem jest taki, że w polskiej wersji ich po prostu nie ma. Ja rozwiązałem problem w ten sposób, że znajomy zza oceanu podesłał mi ten plik z napisami i je podmieniłem.

A czytałem, że polski mass effect ma problem z DLC (lub po prostu dla niego ich nie ma). Mając język angielski włączony na polskiej wersji mogę DLC instalować?

Tak, ale jeśli nie chcesz ich mieć zupełnie po angielsku (głos i tekst) to musisz też pozmieniać nazwy plików .tlk w folderach z DLC.

Poza tym jedno DLC - Lair of the Shadow Broker jest niedostępne dla polskiej wersji gry (nie chce się nawet zainstalować), ale fani stworzyli dla niego instalator i polskie napisy. (tłumaczenie jest prawie idealne, tylko jeden błąd zauważyłem). Można je znaleźć na stronie Bioware w dziale projektów. Jakbyś był zainteresowany to mogę wrzucić linka.

Dla potomnych - kupując jakąkolwiek grę przez internet w EA DM jest jednorazowy wybór języka.