Języki do budowy stron - proszę o poradę

Witam.

Jestem doświadczonym użytkownikiem komputera. Znam już trochę języki HTML, CSS i JavaScript. Jednak długo ich nie powtarzałem i chciałem znowu zacząć. Chciałbym prosić o porady co do języków. Wiem, że technologie internetowe można podzielić na:

a) służące zapewnieniu funkcjonalności,

b) wykorzystywane do przechowywania i modyfikowania danych,

c) pozwalające zapewnić wygląd strony.

Umiem jak już wcześniej wspomniałem HTML, CSS i JS (chyba ta grupa nazywa się DHTML - mam rację?). I nie wiem od czego potem zacząć - jak myślicie? Na razie programuję w Pascalu (mała rozgrzewka :stuck_out_tongue: ). Myślałem nad ASP .NET, PHP, Ajax i XML - nie wiem jednak do czego dokładniej służą te języki, a w internecie ich definicje są pisane raczej trudnymi językami… Zatem czy ktoś mógłby mi to wytłumaczyć i powiedzieć za jaki język zabrać się po DHTML’u?

Byłbym naprawdę bardzo wdzięczny - dziękuję z góry za pomoc :slight_smile:

A może PHP. Badzo łatwy i przyjazny jezyk. W sieci jest wiele kursów, artykułów, porad etc.

ASP .NET i Ajax to nie są języki, tylko technologie!

Tak jak ERROR22 - polecam PHP,

z odpowiednią książką jest bardzo przyjemne :slight_smile:

L337 Crew , a ta może być bo mam akurat tylko, że mam drobne błędy z localhost :confused:

:arrow: http://www.komputerswiat.pl/images/okla … bk0206.jpg

Quentin - kupiłem ją baaardzo dawno,

ale nie dorówna w życiu materiałom z Helionu.

Wszystko jest potraktowane niezwykle ogólnikowo, a głównie służy zapoznaniu się ze składnią języka.

Odnośnie błędów - wgraj może jakiś pakiet serwerowy - webserv, Xampp, vertrigo (proponuję odwiedzenie stron każdego z nich i wybrać wg. gustu :mrgreen: )

pozdrawiam.

html z css + php + flash do fajnych efektów

javy osobiście nie polecam. Sam nawet nie mam zamiaru się jej uczyć bo z własnego doświadczenia wiem że służy ona tylko do wymuszania niechcianych akcji na komputerze użytkownika a jak chcesz coś ładnego typu zegary, przewijane zdjęcia np: wczytywane z bazy danych czy inne pierdoly to flash jest łatwiejszy i idealny do tego.

a tu masz świetną książkę do php - mam, polecam, korzystam.

to zacznij rozróżniać javę od java scritpu, to może zaczniesz doceniać tę pierwszą :wink:

Panowie, koniec tych przepychanek słownych. OTy poleciały.