Języki do stron php


(Cuma1994) #1

Chciałbym się dowiedzieć jak język jest najbardziej potrzebny do budowy stron www, a jakie są zbędne. Od którego najlepiej zacząć itp. Chyba oczywiste że najbardziej potrzebny jest HTML, lecz chodzi mi o inne, które tylko wspomagają stronę. Jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy warto uczyć się całego HTML'a czy lepiej korzystać z edytorów, takich jak frontpage.

Zgóry THX :slight_smile:


(Marek Ciarkowski) #2

Edytory owszem ale frontpage to najgorszy wybór z możliwych. Jest "Pajączek" płatny albo alternatywa dla niego "Zajączek" ale nie to. Co do innych języków to oczywiście php o ile warto będzie użyć - zależy jak rozbudowana stronka + java albo flash ja polecam to drugie


(Pavobe Reg) #3

To znaczy tak: Do samej budowy, jak się uprzesz, to nawet sam HTML Ci wystarczy, jednak goniąc za standardami konieczna jest znajomość CSS. Bez tego się nie obejdzie. JavaScript nie jest konieczny, możesz nauczyć się go jeżeli tylko Ci się zechce. Jeśli strony mają być dynamiczne (czy jakby to powiedzieć), to moim zdaniem najlepszy jest PHP wraz z wykorzystaniem bazy danych MySQL. Jest jeszcze ASP - dzieło Microsoftu, lecz mało popularny. A jeżeli chcesz zrobić stronę "od zaraz", to albo korzystasz z CMS albo zlecasz zrobienie strony :P.

Lepiej pisać samemu, niż korzystać z jakichkolwiek edytorów wizyalnych. Dlaczego? Dowiesz się jak zaczniesz samemu pisać :lol:.


(adpawl) #4

Zacznij od nauki podstaw - kolejno: html, xhtml, css, xml -w sieci jest na pęczki kursów.

Jak już będziesz w tym zorientowany, to będziesz mógł się zabrać za dynamiczne generowanie stron.

-tu najpopularniejszy chyba jest php , ale jest jescze cgi, asp, pearl, asp.NET etc.

Oczywiście lepiej nauczyć się podstaw, bo w edytowach wizualnych nie zrobisz wszystkiego, a żeby coś poprawić/dostosować - będziesz musiał w kodzie pogrzebać.