Języki programistyczne i kompilatory

Witam…

Zamierzam zająć się programowaniem…

Jaki język programistyczny byłby najlepszy???

Jaki kompilator do tego języka???

Dzięki za odpowiedzi

Edit__

NIE KRZYCZ! !!

…poza tym nie “komlikatory” czy “komplikatory”, tylko “kompilatory”

(adpawl)

Visual Basic

Zdecydowanie C++

Przyda Ci się bardzo na przyszłość.

Nalepszy kompilator wg mnie g++ pod linuksa i jego implementacja dla windowsa minigw, ale pewnie większośc powie, że visual studio…

C++. Jak zaczynać to już od języka, który daje możliwośći i przyjemną składnie. Kompilator: Dev C++ lub Visual C++

Zaczynałem od języka C, to prawie to samo co C++ także możesz się uczyć tego drugiego. Najłatwiejszy jest C++, znając go nie będziesz miał problemów z innymi językami.

Pozdrawiam

Na początek polecam Ci Pascala - kompilator Borland Delphi 7 Personal ,potem C++

A gdzie PHP to w końcu też język…

A może by tak z szukajki skorzystać?

Nie krzycz. Popraw proszę tytuł zarówno krzyk jak i błąd.

Jeśli wcześniej nie miałeś styczności z Programowaniem, to na początek, żeby zobaczyć z czym to się je, polecam Pascala i środowisko Free Pascal. Jak już skapujesz, o co w tym biega, to polecam wziąć się za C++ - język uniwersalny, a jako środowisko do tego polecam Dev-C++ albo Visual C++. A jeśli chodzi o to, czy Pascal ci się przyda, to jasne, bo jeśli zaczniesz się uczyć Delphi (Object Pascal) w przyszłości, a Delphi bazuje na Pascalu, to będzie ci o 100% łatwiej się go nauczyć :slight_smile:

PoZdRo

Jeżeli nie boisz się wyzwań to polecam zacząć od razu od Pythona. Coraz więcej osób się do niego przekonuje, znajduje on również coraz więcej zastosowań. (np. web framework Django, Google App Engine). Standardowo zainstalowany chyba w każdej dystrybucji linuksa.

Zdecydowanie na początek Pascal i C++ jeden albo drugi, ale ja zacząłem od obu naraz i dobrze szło. Bardziej jednak C++ bo według mnie jest bardziej przejrzysty. Co do kompilatorów do Pascala najlepiej Turbo Pascal 7.0 (na pewno nie Free Pascal), a jeśli chodzi o C++ do Dev C++.

Dev-C++ nie jest kompilatorem, ile razy to można mówić?

“Na pewno nie Free Pacal”, czemu?