JMB36x Raid Configurer- jak skonfigurowac start z systemem?

(Keymen3) #1

Witam!

Mam pytanie: na płycie ze sterami od płyty głównej znajdował się między innymi taki sterownik JMB36x Raid Configurer. Do czego służy ten sterownik, bo w internecie trudno wyszukac takie informacje? Zauważyłem też, że po jego zainstalowaniu przy każdym starcie windowsa na ułamek sekundy wyskakuje jakieś okno (tak mignie) i znika!Sprawdziłem narzędziem "msconfig" i w uruchamianych aplikacjach jest JMBRaidTool, jak wyłączyc start z systemem tego sterownika i jeśli ten start wyłącze, czy nic się nie zepsuje?

(Maniekz1985) #2

Po prostu go odhacz w msconfig'u i uruchom ponownie komputer a skoro z Raid'u nie korzystasz jest ci to niepotrzebne.

(adam749) #3

Mi się wydaje, że to jest narzędzie do konfiguracji RAID.

Spróbuj to wywalić z autostartu. Jak będzie coś nie tak to zawsze możesz to przywrócić.

(Keymen3) #4

Tylko jak to odchacze z msconfig to przy każdym starcie systemu będzie wyskakiwał komunikat albo otwierało się to narzędzie, wiem bo już kiedys inne programy odchaczałem!

(adam749) #5

To jak wywali ten komunikat to możesz tam zaznaczyć, żeby już nie pokazywało go ponownie (po tych napisach, ale przed "OK" chyba).