Joomla 1.5 - kilka pytań

witajcie,niedawno przesiadłem się na Joomla 1.5 i mam kilka pytań:

  1. domyślnie w szablonie (korzystam z szablonu JA_Purity) jest menu pionowe po lewej stronie - co zrobić aby zamiast niego było menu poziome, pod banerem (i miało szerokość auto - tak jak strona)?

  2. jak zmienić baner strony oraz jak wstawić i edytować treść stopki (bo na razie jej nie zauważyłem)?

  3. czy jest możliwość aby użytkownicy mogli się zarejestrować i zalogować - co trzeba ustawić/dodać?

|Jestem początkujący z Joomla więc proszę o dokładne wytłumaczenie.

  1. Zależy od szablonu

  2. Stopka jest w footer i możesz to zmienić w dwa sposoby. Pierwszy to sprawdź czy z poziomu zaplecza i szablonu możesz to zmienić, natomiast jeżeli nie możesz to wejdź w katalog Templates na serwerze gdzie masz jooml-ę, znajdź katalog ze swoim szablonem, wejdź w niego i edytuj plik index.php Tam powinieneś to znaleźć. A jeżeli chodzi o baner to znajduje się on również w katalogu z Twoim szablonem. I wystarczy go podmienić.

  3. Czy logowanie ma się odbywać do konkretnego artykułu? Jeżeli tak to zmieniasz właściwości artykułu z public na registred.

Warto się już uczyć J 2.5 ponieważ 1.5 umiera już w kwietniu i nie będziesz miał wsparcia technicznego

ok spróbuje jeśli chodzi o rejestracje i logowanie użytkownika - użytkownik po zalogowaniu miałby prawo do pisania własnego artykułu, który automatycznie trafiłby do określonej przeze mnie kategorii.

Czy da się coś takiego zrobić? - jeśli tak, to w jaki sposób?

P.S. Korzystam z 1.5 tylko dlatego że w nowszej nie mogę znaleźć opcji aby dany artykuł był widoczny na stronie startowej. - Czy wiesz gdzie to mogę znaleźć w nowszej wersji?

Przecież jeżeli masz main menu i tam masz pozycję np. Home to do tej pozycji menu podpinasz obojętnie jaki artykuł. Tworzysz go w artykułach i podpinasz do menu i ustawiasz na startowej

Nie bardzo rozumiem. Rejestruj się u ciebie na stronie użytkownik i z poziomu strony miałby on pisać artykuły? Może się mylę, ale od tego jest zaplecze, a nie strona. W zapleczu tworzy się artykuły

Chodzi mi o coś podobnego jak na DP - zarejestrowany użytkownik może napisać artykuł i zostanie on opublikowany w przypisanej do artykułów użytkowników kategorii (na DP - blog)

Polecam poszukać rozszerzeń do joomla.

a mógłbyś mi podpowiedzieć czego konkretnie mam poszukać?

Próbowałem sam coś znaleźć - ale nie przyniosło to rezultatu.