Joomla 1.5- problem z instalacją. Jak ja zacząć?

Witam wszystkich!

Właśnie zapragnąłem zrobić swoja własną stronkę www :slight_smile: Wybór padł na Joomlę. Mam już serwer, ściągnąłem pliki Joomli i wrzuciłem je na serwer. Niestety, mam problem nie do przejścia- jak mam zacząć instalację tego skryptu??? Coś chyba trzeba wpisać w przeglądarce. Tylko co? Adres strony, i co dalej??

Pomóżcie… :cry:

:google:

http://www.google.pl/search?hl=plq=joo … =aq=foq=

Wystarczy adres strony.

Ok, wszedłem, zrobiłem tak jak było napisane w instrukcji. Wszystko sie niby zainstalowało, ale teraz nie mogę wejść do panelu admina. W ogóole nic sie nie ładuje. Wyskakuje komunikat “404 not found”. Pomóżcie…:frowning:

Adres strony www.pracadlaciebie.webr.pl

Ale co jak wpisujesz administrator na końcu adresu czy jak się logujesz.

Chris: nie wrzuciłeś wszystkich plików na serwer albo źle przeprowadziłeś proces instalacyjny.

  1. Wpisuje admin na końcu adresu

  2. Wrzuciłem wszystkie pliki instalacyjne. Po jej zakończeniu program kazał mi skasować folder ‘install’ co tez uczyniłem.

  3. Jesli coś źle zrobiłe, to proszę, napiszcie mi dokładnie, krok po kroku co mam zrobić. Tylko proszę bez żadnych odnośników do google!!

A ja właśnie dam Ci odnośnik do google, bo nie znam się na Joomli, tylko po prostu wklepałem frazę do wyszukiwarki i znalazłem odpowiedź. Zajęło mi to 10 sekund.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=joo … =&aq=f&oq=

:google:

Nie admin, tylko administrator.

www.przykład.com/administrator

Ok. Już mi chodzi;)

Mam teraz prośbę- czy może wie ktoś gdzie jest jakiś poradnik jak tworzyć stronkę w joomli?

Szperałem w necie, ale nie za dużo zrozumiałem…:frowning:

W ogóle nie wiem dlaczego, ale zamiast mojej stronki wyskakuje komunikat, że strona jest w trakcie prac konserwacyjnych i żeby zajrzeć na nia później…:frowning:

Jak widzę strona działa. Ten komunikat pojawia się kiedy wybierzesz opcję ‘Witryna wyłączona’ w panelu konfiguracyjnym. Chodzi o pisanie szablonu, czy ogólną administrację? Zobacz to: http://www.joomlafan.pl/joomla-w-intern … ng-pl.html . Chociaż ten kurs odnosi się do Joomla 1.0, to postępowanie jest zazwyczaj podobne.

Ok. Już na to wpadłem…:stuck_out_tongue_winking_eye:

Dziekuję za wszystkie rady i okazaną pomoc;)

Temat do zamknięcia:)