Joomla! 3.2.7 uptade, Błąd 1146 Table '18187040_baza.j30_postinstall_messages

(Wilku93) #1

Witam, pracuję na własnej stronie internetowej, na której zainstalowana jest Joomla. Postanowiłem zaktualizować joomle do Joomla! 3.2.7, ponieważ forum Kunena bylo nie kompatybilne i były pewne problemy. Po aktualizacji Joomla wyskoczył mi błąd

w panelu:  1146 Table '18187040_baza.j30_postinstall_messages' doesn't exist SQL=SHOW FULL COLUMNS FROM j30_postinstall_messages

na stronie: 

Error: 1146 - Table '18187040_baza.j30_contentitem_tag_map' doesn't exist SQL=SELECT m.tag_id,t.* FROM j30_contentitem_tag_map AS m INNER JOIN j30_tags AS t ON m.tag_id=t.id WHERE m.type_alias= 'com\_content.article' ANDm.content_item_id = 36 AND t.published = 1 AND t.access IN (1,1,2,3)

(Przepraszam, że w takim formacie ale jest to prosto ze strony skopiowane)

Kiedyś pracowałem na joomli i robiłem stronę, szło to bez większych problemów jednak teraz nie wiem co mam zrobić. Nie jestem pro webmasterem więc prosiłbym o w miarę jasną opinię jak rozwiązać ten problem :slight_smile:

Z góry dziękuję.

(Dimatheus) #2

Wilku93 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(ra-v) #3

Samej Joomli nie znam na tyle dobrze, żeby podpowiedzieć wszystko tiotop, ale wiem co mówią błędy. Brakuje tabel “j30_postinstall_messages” oraz “.j30_contentitem_tag_map” w bazie “18187040_baza”.

Nie wiem w jaki sposób przeszła aktualizacja, ale wg błędów baza danych nie jest kompletna. 

Spróbuj wejść w phpMyAdmina, wybrać bazę, następnie zakładkę SQL - wkleić to co poniżej:

(Wilku93) #4

Po znalezieniu kodu i wpisaniu go w SQL w MyPhP zaczęło działać mi zaplecze jednak sama strona nadal zawiera błąd 1146

Podaje kod, który pomógł dla zaplecza:

CREATE TABLE IF NOT EXISTS j30_postinstall_messages (

(adrian218) #5

https://github.com/joomla/joomla-cms/blob/master/installation/sql/mysql/joomla.sql#L1495

Szukaj czego brakuje i dodawaj w mysql.