Joomla! 3.2.7 uptade, Błąd 1146 Table '18187040_baza.j30_postinstall_messages

Witam, pracuję na własnej stronie internetowej, na której zainstalowana jest Joomla. Postanowiłem zaktualizować joomle do Joomla! 3.2.7, ponieważ forum Kunena bylo nie kompatybilne i były pewne problemy. Po aktualizacji Joomla wyskoczył mi błąd

w panelu:  1146 Table ‘18187040_baza.j30_postinstall_messages’ doesn’t exist SQL=SHOW FULL COLUMNS FROM j30_postinstall_messages

na stronie: 

Error: 1146 - Table ‘18187040_baza.j30_contentitem_tag_map’ doesn’t exist SQL=SELECT m.tag_id,t.* FROM j30_contentitem_tag_map AS m INNER JOIN j30_tags AS t ON m.tag_id = t.id WHERE m.type_alias = ‘com_content.article’ AND m.content_item_id = 36 AND t.published = 1 AND t.access IN (1,1,2,3)

(Przepraszam, że w takim formacie ale jest to prosto ze strony skopiowane)

 

Kiedyś pracowałem na joomli i robiłem stronę, szło to bez większych problemów jednak teraz nie wiem co mam zrobić. Nie jestem pro webmasterem więc prosiłbym o w miarę jasną opinię jak rozwiązać ten problem :slight_smile:

Z góry dziękuję.

Wilku93 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Samej Joomli nie znam na tyle dobrze, żeby podpowiedzieć wszystko tiotop, ale wiem co mówią błędy. Brakuje tabel “j30_postinstall_messages” oraz “.j30_contentitem_tag_map” w bazie “18187040_baza”.

Nie wiem w jaki sposób przeszła aktualizacja, ale wg błędów baza danych nie jest kompletna. 

 

Spróbuj wejść w phpMyAdmina, wybrać bazę, następnie zakładkę SQL - wkleić to co poniżej:

Po znalezieniu kodu i wpisaniu go w SQL w MyPhP zaczęło działać mi zaplecze jednak sama strona nadal zawiera błąd 1146

Podaje kod, który pomógł dla zaplecza:

CREATE TABLE IF NOT EXISTS j30_postinstall_messages (

https://github.com/joomla/joomla-cms/blob/master/installation/sql/mysql/joomla.sql#L1495

 

Szukaj czego brakuje i dodawaj w mysql.