Joomla - aktualizacja zaplecza

Napiszcie mi proszę czy jak zaktualizuję joomle z 1.5.14 do 1.5.23 później 1.5.23 do 1.5.24 itd. to czy moja strona może ulec zmianie?

Chodzi mi o to, że mam pewną stronę z masą informacji która wisi na dość starej Joomli. Chcę zrobić aktualizację zaplecza. Ściągnąłem paczki i muszę przesłać je na FTPa oraz nadpisać. Boje się, że jak nadpiszę to później coś mi się pozmienia na stronie i będzie muka bo np widzę że folder z modułami też się nadpisuje…

Plis rozwiejcie moje wątpliwości :slight_smile: Dzięki!

Zawsze możesz zrobić backup baz i zawartości serwera (czyli w sumie “kopia zapasowa” całej strony). Tak jest najbezpieczniej, bo w razie gdyby się coś sypnęło, możesz przywrócić poprzednią, działającą wersję.

Po pierwsze zainteresuj się komponentem Akeeba Backup (jest wersja darmowa i płatna - pro). Warto zrobić backup przed aktualizacją - raz mi się zdarzyło, że strona zupełnie się wysypała.

Po drugie korzystasz z Joomli z gałęzi 1.5 - nie ma już dla niej wsparcia. Długie wsparcie jest obecnie dla Joomli 2.5 (więc tą wersją, a nie np. 3.0 powinieneś się zainteresować).

Sprawa wygląda tak:nie aktualizuje się po kolei tylko do razu do najnowszej wersji. Czyli pomijasz wszystko pomiędzy swoją wersją a 1.5.26 o ile do niej chcesz aktualizować.

Strona po aktualizacji do 1.5.26 powinna wyglądać tak samo. Z naciskiem na powinna. Stronę wypadałoby zaktualizować do linii 2.5 ale tutaj musisz skórkę dorabiać bo ta na 100% nie podejdzie.

Co to za ciekawa teoria? Są różne update’y - można aktualizować wersja po wersji albo tak jak piszesz full update. Wszystko zależy jaki update/patch się wybierze.