[Joomla] Czy da się ręcznie zmienić daty artykułów?

Mam stronkę, która bazuje na PHP-Fusion, ale chciałbym przejść na Joomlę i chciałbym, żeby na nowej stronie były te same wiadomości co na starej ze starymi datami. Nigdzie nie znalazłem na internecie informacji czy da się przenieść bazę danych z PHP-Fusion do Joomli dlatego chyba będę zmuszony wpisywać stare informacje ręcznie na nową stronkę. Wpisując nowy artykuł w Joomli jest on tworzony z aktualną datą. A jak to zrobić, żeby artykuły miały daty ze starej strony?

Datę utworzenia możesz zmienić przy tworzeniu artykułu.

;|

Oj nie bardzo. Tam możesz tylko podać od kiedy do kiedy artykuł ma być opublikowany. Nawet jeśli podasz tam datę wsteczną, to pod artykułem masz aktualną datę utworzenia

Da się na pewno.

Nie przyglądałem się bazie danych ale na 99% tam będzie ta informacja :wink:

Jak mówię, że się da, to się da. Zainstaluj sobie Joomla na XAMPPie i sam zobacz.

No właśnie póki co odpalam joomlę na movAMPie i stronka działa. Podczas tworzenia artykułu masz opcję kiedy artykuł ma się rozpocząć i ewentualnie kiedy ma się zakończyć. Jednak jakoś nie widzę możliwości z poziomu samej strony ustawienia/ręcznej zmiany daty publikacji.

Cóż… pozostaje mi chyba tylko ręcznie grzebać w DB ;/

Wystarczy dać wcześniejszą datę w polu ‘data utworzenia’ i gotowe.

Wybacz, ale ja takiego pola nie mam. Mam takie pola:

  • Sekcja

  • Kategoria

  • Opublikowany

  • Na startowej

  • Inna nazwa autora

  • Rozpocznij

  • Zakończ publikowanie

  • Poziom dostępu

  • Kolejność

Jak już pisałem w polu “Rozpocznij” można ustawić wcześniejszą datę, ale to jest data od kiedy ma artykuł być na stronie. Zmiana tej daty wcale nie powoduje zmiany daty, która jest widoczna pod artykułem.

Zainstaluj Joomla 1.5. Stanowczo odradzam używanie 1.0 ze względów bezpieczeństwa i dostępności dodatków.

Ale jak korzystam z najnowszej joomli ;| wersja 1.5.11

No bez jaj. :lol:

4fe45543f9590df4.gif

No bez jaj ;/

bez_jaj.jpg

EDIT:

OK. Ale nie wspomniałeś o tym, że taka opcja jest tylko w Zapleczu Admina :stuck_out_tongue: Ale znalazłem. dzięki za screena, bo to on głównie nakierował mnie, że to może być w administracji