Ogólnie jeśli mowa o naprawdę dużym serwisie to zawsze autorski soft lub przygotowane przez PROFESJONALNYCH programistów.
Zalety?
Jeśli decydujemy się na własne oprogramowanie do obsługi serwisu zyskujemy soft skrojony jak garnitur - na miarę.
Wady?
Koszt, zarówno chodzi tu o czas, jak i o pieniążki - te za darmo się nie biorą, ale przy dużych portalach to już tak straszny problem nie jest, dochód z reklam i tym podobnych szybko pokryje taki wydatek pozwalając zaoszczędzić na kosztach obsługi.
Dokumentacja - każdy poważniejszy zleceniobiorca dołączy do oprogramowania dokumentację API i instrukcję obsługi.
Testowanie na żywym organizmie - żaden test syntetyczny nie zastąpi paru luserów.
Pod pojęciem profesjonalnych mam na myśli takich co klepią w miarę optymalny kod i prawie bezpieczny (jak wiemy niema kodu idealnego i zawsze da się coś poprawić), ale chodzi tutaj o kogoś innego niż uczeń technikum informatycznego który chce zarobić przez wakacje.
Jeżeli to ma być serwis z prawdziwego zdarzenia, to faktycznie lepiej zainwestować w profesjonalistę. Chyba, że nie przewidujesz specjalnego ruchu, to możesz śmialo stawiać na WP - prosty w konfiguracji, multum wtyczek i nie zmula jak Joomla (momentami).
WordPress to doskonały nowoczesny system CMS. To że opinie krążą , że “nie daje rady” to mit spowodowany tym, że jest instalowany na słabych serwerach lub nie przygotowanych do pracy z tego typu narzędziem. Każdy system wymaga określonych parametrów. U nas każdy uważa ze wszystko powinno działać wszędzie gdzie kol wiek byśmy nie instalowali ma działać a ja nie działa to jest do d…