Joomla czy WordPress pod dużą stronę?

Witajcie,

Jaki CMS proponujecie pod dużą stronę (dużo artykułów, userów i komentarzy); Wordpress czy Joomla?

Zależy mi na tym aby działał szybko, był w miarę lekki i nie miał problemów przy dużej liczbie treści i userów i nie zarzynał hostingu / serwera.

Bardzo proszę o pomoc.

P.S. Słyszałem że WP nie daje rady przy dużym obciążeniu (artykuły i userzy), dlatego chcę poznać wasze zdanie.

drupal:)

hostuje joomle przy 5000 odwiedzinach dziennie i daje rade, ale dopiero po odpaleniu memcache

myślę ze z dobrym cache wordpress tez by nie miał problemów

Taki, którego dobrze znasz i potrafisz skonfigurować i zoptymalizować.

Ogólnie jeśli mowa o naprawdę dużym serwisie to zawsze autorski soft lub przygotowane przez PROFESJONALNYCH programistów.

Zalety?

Jeśli decydujemy się na własne oprogramowanie do obsługi serwisu zyskujemy soft skrojony jak garnitur - na miarę.

Wady?

Koszt, zarówno chodzi tu o czas, jak i o pieniążki - te za darmo się nie biorą, ale przy dużych portalach to już tak straszny problem nie jest, dochód z reklam i tym podobnych szybko pokryje taki wydatek pozwalając zaoszczędzić na kosztach obsługi.

Dokumentacja - każdy poważniejszy zleceniobiorca dołączy do oprogramowania dokumentację API i instrukcję obsługi.

Testowanie na żywym organizmie - żaden test syntetyczny nie zastąpi paru luserów.

Pod pojęciem profesjonalnych mam na myśli takich co klepią w miarę optymalny kod i prawie bezpieczny (jak wiemy niema kodu idealnego i zawsze da się coś poprawić), ale chodzi tutaj o kogoś innego niż uczeń technikum informatycznego który chce zarobić przez wakacje.

Jeżeli to ma być serwis z prawdziwego zdarzenia, to faktycznie lepiej zainwestować w profesjonalistę. Chyba, że nie przewidujesz specjalnego ruchu, to możesz śmialo stawiać na WP - prosty w konfiguracji, multum wtyczek i nie zmula jak Joomla (momentami).

joomla z memcached nie zamula. wordpress tez przyjmie sporo gosci jak jest dobrze ustawiony i korzysta z memcache

WordPress to doskonały nowoczesny system CMS. To że opinie krążą , że “nie daje rady” to mit spowodowany tym, że jest instalowany na słabych serwerach lub nie przygotowanych do pracy z tego typu narzędziem. Każdy system wymaga określonych parametrów. U nas każdy uważa ze wszystko powinno działać wszędzie gdzie kol wiek byśmy nie instalowali ma działać a ja nie działa to jest do d…

Tak nie jest…